Reklama

piątek, 19 kwietnia 2024, 16:40

20-lecie UTW

W dniu 4 lipca 2023 r. w ZAJEŹDZIE Ostrzeszów obchodziliśmy zakończenie Roku Akademickiego 2022/2023 oraz 20-Lecie istnienia naszego UTW w grupie ponad 120 osób, z takimi gośćmi jak: prezesem honorowym UTW Ostrzeszów – Janiną Tarchalską, byłą prezes Małgorzatą Szymoniak-Staniszewską, panią wicestarostą Zofią Witkowską, panem burmistrzem Patrykiem Jędrowiakiem, panem posłem RP dr Andrzejem Grzybem, panią Moniką Czwordon z PCPR, z panią Dorotą Owczarczak – dyr. Biblioteki Publicznej MiG Ostrzeszów, z panią Krystyną Rajską – przewodniczącą TPZO, z panią Wiktorią Mak – przewodniczącą Zarządu Rejonowego PZEiR w Ostrzeszowie, panią Mieczysławą Pierzchalską – pełnomocnikiem burmistrza ds. seniorów z panią Sabiną Frączek – kierownikiem klubu Seniora „Bratek” i z panem Mieczysławem Mądrym – przewodniczącym Komisji Rewizyjnej przy UTW Ostrzeszów.

Zebranych gości i członków UTW powitała pani prezes zarządu UTW Małgorzata Łuczak. Informacje o działalności UTW Ostrzeszów w pigułce podała wiceprezes zarządu Teresa Wojtasik. I tak od początku z nami są: Janina Tarchalska, p. Leokadia Krawczyk-Radzikowska, p. Aldona Adamska, p. Gertruda Cierlak, p. Barbara Ambroży, p. Stanisława Gaworska-Krallman, p.Jadwiga Mądra. pp. Aniela i Henryk Modrzyńscy, p.Maria Papiernik, p. Janusz Taczała, p. Natalia Śliwińska, p. Stanisława Kramarczyk, p.Helena Śmiatacz, pp Helena i Jan Włodarczykowie i p. Jadwiga Mrugalska.

W latach 2018-2023 daliśmy 45 wykładów, a w sumie 187. Przez 20 lat przewinęło się 531 słuchaczy, 48 zmarło, wielu odeszło z przyczyn zdrowotnych. Obecnie mamy 268 słuchaczy z całego powiatu, w tym najwięcej z Ostrzeszowa i Kobylej Góry. 16 osób uczciliśmy minutą ciszy. A zawsze są blisko zarządu i go wspierają: Krystyna Pilarczyk, Krystyna Szlafke, Czesław Drzazga, Danuta Maciaczyk, Maria Biernat, Leokadia Krawczyk-Radzikowska, Maria Pilarek, Mieczysława Piotrowska, Urszula Stempniewicz, Maria Woryma, Elżbieta Pawlak, Czesława Tomczyk, Elżbieta Wysok, Zofia Szewczyk, Danuta Sokołowska i Aniela Kubiak.

Udało się nam – szóstemu Zarządowi zorganizować „Porę na seniora”, na której gościliśmy inne UTW z Wielkopolski – w sumie 300 osób w OCK/Ostrzeszów pod patronatem pana burmistrza Patryka Jędrowiaka, a upominki przekazało Starostwo Powiatowe. Dziękujemy. Zapoczątkowaliśmy też imprezę „Od przedszkola do seniora”, a na stałe w kalendarium wydarzeń mamy: Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Kobiet, gdzie oprawę muzyczną daje pan Piotr Niesobski. Poza tym: Cross Ostrzeszowski, Zaduszki Literackie, Wigilię, zabawę karnawałową oraz wycieczki z grantów do muzeów, zamków czy term. Byliśmy też w kinie, w ogrodzie botanicznym, na koncertach czy biesiadach.

W pamięci mamy, że w każdym z nas drzemią talenty, musimy tylko wykorzystać czas, aby je odkryć i podzielić się z innymi. Reasumując, przypomnę, że UTW Ostrzeszów wpisany jest w KRS od listopada 2002 r. Za długoletnią i owocną pracę odznaczyliśmy „serduszkami pamięci” 26 osób, w tym tych, którzy wspierali i wspierają zarząd. Odznaczać pomagali nam: pan burmistrz, pani wicestarosta i pan poseł RP, Andrzej Grzyb. Otrzymałyśmy „deszcz” podziękowań, gratulacji, kwiatów, wspomnień, życzeń na dalsze lata pracy oraz życzeń dalszej współpracy z tymi, z którymi dzieliliśmy czas, świętując zakończenie roku akademickiego i 20 lecie UTW Ostrzeszów.

Serduszkami pamięci udekorowani zostali nasi słuchacze, którzy od początku są bardzo zaangażowani w pracę na rzecz Stowarzyszenia UTW: Janina Tarchalska, Leokadia Krawczyk-Radzikowska, Aldona Adamska, Gertruda Cierlak, Barbara Ambroży, Stanisława Gaworska-Krallman, Stefan Głowienkowski, Aniela i Henryk Modrzyńscy, Natalia Śliwińska, Stanisława Kramarczyk, Helena Śmiatacz, Helena Włodarczyk, Krystyna Pilarczyk, Krystyna Szlafke, Czesław Drzazga, Mieczysława Piotrowska, Maria Woryma, Danuta Maciaczyk, Urszula Stempniewicz, Elżbieta Pawlak, Maria Biernat, Elżbieta Trzcińska, Maria Pilarek, Zofia Szewczyk i Danuta Sokołowska.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za wspólny piękny czas: za wspólną edukację i integrację, za coś dla ducha i coś dla ciała. Przy okazji wspomnę, że mamy rekordzistów rowerowych, którzy tylko w tym roku akademickim mają w nogach i pedałach 1 400 km. Poszli na rekord.

Wielkie gratulacje!!!

Wiceprezes Zarządu UTW

Teresa Wojtasik

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne