środa, 29 maja 2024, 7:48

Znęcał się nad rodziną

30 listopada br. zaczęły obowiązywać nowe przepisy ustawy antyprzemocowej. Ich celem jest ochrona osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie skorzystali z nowych uprawnień i wydali nakaz opuszczenia mieszkania przez „agresora”.

23 i 28 grudnia funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy podejmowali interwencje w stosunku do mieszkańca gminy Ostrzeszów, który po pijanemu  wszczął awanturę domową – używał wulgarnych słów – obrażając swoją żonę i córkę, groził popełnieniem samobójstwa oraz nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów.
W związku z tym podjęto decyzję o jego zatrzymaniu – mężczyzna trafił na tzw. dołek w ostrzeszowskiej komendzie.
Kolejnego dnia po przeanalizowaniu zdarzeń z udziałem 59-latka, który był już wcześniej karany za psychiczne znęcanie się nad rodziną, zostały wobec niego zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych, a także opuszczenia miejsca zamieszkania na okres trzech miesięcy (mundurowi skorzystali z nowych uprawnień ustawy antyprzemocowej, wydając mężczyźnie nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania).
Zgodnie z obowiązującymi przepisami 59-latek nie może wrócić do mieszkania przez 14 dni, a w uzasadnionych przypadkach okres ten może zostać przedłużony przez sąd. Jeśli nie zastosuje się do wydanego postanowienia, grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.

asp. Magdalena Hańdziuk

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne