czwartek, 25 lipca 2024, 17:55

Mieszkaniec gminy Kobyla Góra „pacjentem zero” w fabryce mebli

Mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego – pracownik jednego z dużych zakładów pracy w powiecie oleśnickim jest zakażony koronawirusem. Ze względu na stan zdrowia, trafił do szpitala. Kwarantanną objęto kilkadziesiąt osób.

Jak podaje portal mojaolesnica.pl, 3 sierpnia SANEPID w Oleśnicy otrzymał informację, że pracownik jednej z dużych fabryk mebli w gminie Międzybórz jest chory na COVID-19.
– Jest to mieszkaniec gminy Kobyla Góra. W tej chwili przebywa w szpitalu w Poznaniu – powiedziała portalowi mojaolesnica.pl Urszula Kozioł, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy. I dodała, że z tego powodu z powiatu oleśnickiego na kwarantannę trafiło siedemnaście osób – pięciu pracowników i ich rodziny. Pozostałych jedenastu pracowników jest mieszkańcami powiatu ostrowskiego i tamtejszy sanepid również skierował ich wraz z rodzinami na kwarantannę. Objęto nią łącznie ok. 50 osób.
Służby nie wiedzą, w jaki sposób „pacjent zero” z fabryki zaraził się koronawirusem. W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie epidemiczne.
– W fabryce zachowane są standardy, zalecenia i stosowany jest odpowiedni reżim sanitarny – informuje U. Kozioł.
Osoby z kontaktu z zakażonym w ciągu kilku dni będą miały pobrane wymazy do badań pod kątem zachorowania na COVID-19.

mojaolesnica.pl

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne