Reklama

poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 23:08

Sycowski Wieczór z Górami w towarzystwie Tomasza Habdasa

8.12 w Bibliotece Publicznej odbył się 2. Sycowski Wieczór z Górami. “Mały Czekan” podsumował rok swojej działalności, a potem swoje prelekcje wygłosili Tomasz Habdas i Edward Bąk. Na koniec mieliśmy okazję poświętować 6. urodziny Klubu!

Wieczór otworzył Bartosz Zajdler, Dyrektor Centrum Kultury w Sycowie, zapoznając zebranych z programem spotkania. Tuż po nim Joanna Piotrowska przybliżyła pokrótce ideę powstania „Małego Czekana”. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć prezentację podsumowującą rok działalności młodych pasjonatów gór. 

W drugiej części wystąpił Tomasz Habdas, przewodnik beskidzki, twórca bloga “W Szczytowej Formie“, autor książek i przewodników oraz lider wyjazdów zagranicznych. Przybliżył on w swojej prezentacji 50 ciekawych, ale mniej znanych miejsc w polskich górach, dzieląc się różnymi ciekawostkami z nimi związanymi. Po prelekcji można było zakupić książki z własnoręcznie napisaną dedykacją. 

Spotkanie zamknęła relacja z wyprawy na Castor (4228 m n.p.m.), którą zdał Edward. Przedstawił on prezentację i krótki film podsumowujący tegoroczny wyjazd Sycowskiego Klubu Górskiego na ten alpejski czterotysięcznik. 

To było bardzo interesujące spotkanie w przyjemnej kameralnej atmosferze pełne ciekawych opowieści. Mamy nadzieję, że było ono również inspiracją do odkrywania polskich i zagranicznych górskich zakątków zarówno dla młodszych, jak i starszych słuchaczy. Na koniec spotkaliśmy się w klubowym gronie, żeby poświętować 6. rocznicę powstania „Czekana” i porozmawiać o dalszych planach naszego Klubu. 

Dziękujemy Centrum Kultury w Sycowie na czele z Bartoszem Zajdlerem za współorganizację spotkania, mamy nadzieję na kontynuację tego wydarzenia, które zaczyna wpisywać się na stałe w sycowską kulturę! Dziękujemy Tomaszowi Habdasowi za bardzo ciekawą prezentację oraz inspiracje i pomysły na kolejne wyprawy! Dziękujemy Małemu Czekanowi na czele z Joanną, Michałem i Krzysztofem za liczne przybycie i przygotowanie bardzo fajnego podsumowania swojej działalności!

Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom! 

Źródło: Sycowski Klub Górski “Czekan”

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne