niedziela, 26 maja 2024, 8:17

TWÓRCZOŚĆ PEŁNA KOLORÓW

18 września, w „Galerii w Ramach Piętra” odbył się wernisaż obrazów namalowanych przez plastyków uczestniczących w zajęciach UTW. Należałoby powiedzieć – przez malarki z sekcji plastycznej, bowiem aktualnie sekcję tę tworzy siedem pań pracujących pod kierunkiem pani Krystyny Szlafke. To właśnie ich dokonania stworzyły tę niezwykle atrakcyjną, wielobarwną prezentację.

Wśród gości aż trzy panie prezes UTW: prezes honorowa – Janina Tarchalska, Małgorzata Łuczak pełniąca do niedawna tę funkcję i Małgorzata Staniszewska, która tyle co rozpoczęła swe prezesowanie. Do autorek wystawy zwrócił się dyrektor OCK, Michał Szmaj.

Gratuluję paniom tego, że rozwijacie swoją pasję, pokazujecie, że można osiągać wysoki poziom, niezależnie od tego, która wiosna życia nas dotyczy. Jako dyrektor cieszę się, że dzięki talentom i umiejętnościom pani Elżbiety Lubińskiej mogą państwo się rozwijać.

Oprócz słów uznania były kwiaty dla pani instruktor oraz pań uczestniczących w zajęciach plastycznych. W ich imieniu głos zabrała opiekująca się sekcją plastyczną, Krystyna Szlafke. Poinformowała, że mimo nielicznego składu sekcji, na wystawie można obejrzeć aż 70 prac o różnorakiej tematyce. Dominują pejzaże, ale wiele jest też kwiatów, budowli, zwierząt, portretów. Motywem przewodnim wystawy stały się anioły. Prawie każda z osób wystawiających swe prace dołączyła „swojego” aniołka, przez to powstała „anielska mini-galeria”. Pani Krystyna w serdecznych słowach dziękowała za rodzinną atmosferę Elżbiecie Lubińskiej, która od kilkunastu lat swoim talentem i radą wspiera malujące panie. Ciepłe słowa popłynęły też pod adresem Janiny Tarchalskiej, pierwszej prezes UTW.

Twórcami prezentowanych na wystawie prac są: Krystyna Szlafke, Stanisława Kramarczyk, Natalia Śliwińska, Aleksandra Kędzia, Marzena Drobnica, Arleta Kencka i Maria Grochowska.

Warto wpaść do „Galerii w Ramach Piętra”, by zachwycić się twórczością pełną kolorów i optymizmu.

K. Juszczak

Więcej nt. wystawy – na łamach „Czasu Ostrzeszowskiego”.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne