niedziela, 14 lipca 2024, 0:22

Święci Mikołajowie są wśród nas!

Chociaż majaczą dopiero na horyzoncie, to jednak zbliżają się wielkimi krokami – święta Bożego Narodzenia. Wyjątkowy czas, kiedy chcemy dzielić się z innymi radością i miłością, spędzić piękne chwile w gronie najbliższych. To również moment, gdy częściej myślimy o potrzebujących.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało akcję społeczną z listą darów, które chętni mogli przygotować i dostarczyć do siedziby PCPR, aby pomóc w zorganizowaniu paczek dla dzieci z rodzin zastępczych.

Do akcji włączyło się wiele firm i instytucji, a także osób prywatnych z terenu powiatu, a pierwsze worki na prezenty już zostały zapełnione! Wśród „świętych mikołajów”, nie mogło zabraknąć strażaków, którzy zazwyczaj są bohaterami zupełnie innego kalibru. Choć na co dzień walczą z pożarami i innymi miejscowymi zagrożeniami, postanowili zaangażować się z akcję organizowaną przez PCPR. 

24 listopada 2023 roku delegacja funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie dostarczyła świąteczne dary do siedziby PCPRu w Ostrzeszowie. W grudniu zostanie zorganizowane spotkanie świąteczne, na którym dzieci z rodzin zastępczych zostaną obdarowane upominkami.

Grudzień to nie tylko okres przygotowań do Świat Bożego Narodzenia, ale również dobry moment na pomoc innym. Każdy z nas może podarować innym odrobinę dobra i okazać pomoc. Nigdy nie wiadomo, kiedy sami będziemy jej potrzebować. A dzięki dostarczonym do PCPR paczkom święta dzieci z rodzin zastępczych będą odrobinę piękniejsze!

AO

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne