Reklama

środa, 17 kwietnia 2024, 21:17

Po ukąszeniu trafili do szpitala

Wczoraj w Kaliszkowicach Kaliskich interweniował śmigłowiec LPR; powodem lądowania miał być stan zdrowia mężczyzny, którego wcześniej ugryzł jakiś owad.

Z informacji, jaką uzyskaliśmy od rzecznika prasowego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Justyny Sochackiej, wynika, że 39-latek w tzw. wstrząsie anafilaktycznym został przetransportowywany do placówki medycznej w Ostrowie Wlkp.
Lekarz Adam Stangret z ostrowskiego szpitala powiedział z kolei, że mężczyzna trafił na SOR i po kilkugodzinnym leczeniu i obserwacji, w stanie dobrym został wypisany do domu.
Do podobnej sytuacji doszło dzisiaj rano na ogródkach działkowych przy ul. Kąpielowej w Ostrzeszowie. W tym przypadku strażacy otrzymali zgłoszenie do nieprzytomnej osoby, którą wcześniej pogryzły tzw. owady błonkoskrzydłe (chodziło najprawdopodobniej o osy). Ratownicy udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie karetką pogotowia przetransportowano ją do szpitala.
Jak możemy przeczytać na Wikipedii, anafilaksja, wstrząs anafilaktyczny – to rodzaj nagłej, ciężkiej reakcji alergicznej lub niealergicznej, która może być przyczyną zgonu.  Anafilaksja ma charakter reakcji ogólnoustrojowej; jej objawy zazwyczaj obejmują równoczesne wystąpienie kilku objawów, m.in.: swędzącej wysypki, obrzęku górnych dróg oddechowych oraz znacznego spadku ciśnienia tętniczego krwi. Częstymi przyczynami wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego są ukąszenia owadów, a także alergeny w pożywieniu i leki. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne