piątek, 14 czerwca 2024, 3:55

Boże Ciało w Ostrzeszowie

W tym roku procesje Bożego Ciała znowu mogły przechodzić ulicami miast i wiejskimi dróżkami. Z możliwości tej skorzystały wszystkie parafie, żeby jednak nie tworzyć zbyt dużych tłumów, na ogół parafie organizowały własne uroczystości. Tak było i na ziemi ostrzeszowskiej.

Te przygotowane przez parafię farną rozpoczynały się mszą świętą przy figurze Najświętszego Serca Maryi. Po mszy procesja udała się w kierunku Rynku. Ministranci, sztandary, feretrony niesione przez członków stowarzyszeń działających przy parafii, młodzież, chłopcy trzymający relikwie i dziewczynki sypiące kwiatki – wszystko to dodawało orszakowi odświętnego uroku. Na zakończenie uroczystości, w samym sercu miasta, przed ratuszem ks. prałat Leszek Szkopek błogosławił mieszkańcom Najświętszym Sakramentem.
Równie uroczysty przebieg miały pozostałe procesje Bożego Ciała, odbywające się w Ostrzeszowie i w okolicy. Ta w parafii Chrystusa Króla wiodła pośród łąk od klasztoru w stronę kościoła parafialnego. W parafii św. Jadwigi Królowej, w tej najmłodszej części Ostrzeszowa, procesja z Najświętszym Sakramentem podążała uliczkami tamtejszych osiedli.
W każdej z procesji licznie uczestniczyli wierni, co zdaje się potwierdzać, że stęskniliśmy się za byciem razem i możliwością wspólnego, radosnego świętowania.

K.J.

Parafia NMP Wniebowziętej (farna)Parafia Chrystusa Króla


Parafia św. Jadwigi Królowej

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne