środa, 24 lipca 2024, 14:16

Policja ścigała 17-latka na os. Zamkowym

W Boże Ciało po godzinie 16.00, dzielnicowi z ostrzeszowskiej komendy, podczas służby w rejonie os. Zamkowego w Ostrzeszowie, zauważyli volkswagena golfa (śląskie numery rejestracyjne) z niesprawnym tylnym światłem; uwagę funkcjonariuszy zwrócił również kierowca auta…

Policjanci postanowili skontrolować samochód (użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych); jednak kierujący golfem zlekceważył „znaki” i gwałtownie przyspieszył; dalej, z dużą prędkością, uciekał po drogach osiedlowych (strefa zamieszkania!).
Na łuku drogi (przy bloku nr 16) kierowca nie zapanował nad autem – volkswagen wjechał w zaparkowane renault trafic, a to przemieściło się i uderzyło w skodę octavię. Jednak i wtedy kierowca nie zrezygnował z dalszej ucieczki – kontynuował ją na piechotę! Policjanci nie dali za wygraną, udało się złapać „uciekiniera”.
Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się nastolatek, który na dodatek nie posiadał żadnego dokumentu – podczas legitymowania posłużył się danymi osobowymi innej osoby (co wyszło na jaw po szczegółowym sprawdzeniu w systemie informatycznym). Ostatecznie policjanci ustalili, że sprawcą zamieszania jest 17-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów.
Młodzieńca przewieziono na komendę i przeprowadzono wobec niego test na zawartość środków odurzających – wynik pozytywny (amfetamina).
Nastolatek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, pozostając do dyspozycji prokuratora – informuje rzecznik KPP w Ostrzeszowie, asp. Magdalena Hańdziuk. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne