piątek, 19 lipca 2024, 2:29

Fiat potrącił kobietę jadącą na rolkach

W środę (18 marca), przed godziną 16.00, dyżurny KPP w Ostrzeszowie odebrał informację o zdarzeniu drogowym na trasie między miejscowością Doruchów a Godziętowy. Zgłaszająca mówiła, że została potrącona przez samochód.
Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że kierujący fiatem (66-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego), podczas wyprzedzania pieszej (21-letnia mieszkanka gminy Doruchów) nie zachował bezpiecznej odległości, wskutek czego kobieta została uderzona lusterkiem samochodu w ramię.
Na szczęście obrażenia, jakie odniosła 21-latka, to tylko stłuczenia.
Kierowca fiata został ukarany mandatem.
Policja przypomina, że osoba jeżdżąca na rolkach jest traktowana jako piesza – powinna stosować się do tych samych przepisów co pieszy. Kluczowe jest tutaj poruszanie się po chodniku bądź właściwą stroną jezdni.
Dni robią się coraz cieplejsze, aura sprzyja wypadom na spacery, wycieczki rowerowe czy wyjazdy na rolkach – zachowujmy się odpowiedzialnie, szanujmy siebie wzajemnie w ruchu drogowym i zwracajmy uwagę na przepisy i własne bezpieczeństwo – dodaje rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie, Adam Juszczak.
 
Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne