wtorek, 23 lipca 2024, 10:16

Szlifujemy formę z zegarkiem sportowym Garmin Fenix 6

Seria Garmin Fenix od 2012 roku, kiedy ukazała się pierwsza generacja pulsometru, błyskawicznie zyskała uznanie doświadczonych sportowców. Odsłona, oznaczona numerem 6, to zaawansowane multisportowe zegarki wyposażone w szereg zróżnicowanych funkcji treningowych. W jaki sposób Fenix 6 może pomóc Ci osiągnąć jeszcze lepszą formę?

Nawigacja bez porównania

Fenix 6 w dużej mierze zawdzięcza swój uniwersalny charakter nawigacji. Zegarek współpracuje z systemami GNSS (GPS, GLONASS i GALILEO). Dzięki temu akwizycja sygnału z satelitów następuje szybko, a rejestrowany ślad jest stabilny.

Korzystając z nawigacji w terenie, zawsze będziesz dokładnie wiedział, gdzie się znajdujesz. Nowy moduł GNSS od Sony sprawdzi się nie tylko na górskim szlaku, ale nawet na akwenie wodnym. Z odczytu pozycji na wodzie ucieszą się przede wszystkim triathloniści oraz amatorzy sportów wodnych.

Dzięki nawigacji zmierzysz dokładny, przebyty dystans i prędkość ruchu, ale to nie wszystko. Nowy Fenix 6 oferuje kierowanie użytkownika po powrotnym śladzie (funkcja Trackback) oraz wyszukiwanie dróg alternatywnych w okolicy (funkcja Trendline).

Niektóre wersje zegarka współpracują też z mapami topograficznymi terenu, które z powodzeniem mogą zastąpić mapę papierową.

Z nowym Garmin Fenix 6 możesz trenować, gdzie tylko chcesz!

Zaawansowane pomiary fizjologiczne

Urządzenia firmy Garmin od samego początku wyróżniały się dokładnymi pomiarami fizjologii organizmu. Dzięki kompletowi wbudowanych czujników i zaawansowanym algorytmom, zaprojektowanym przy współpracy z Firstbeat, zegarek pomoże Ci poprawić formę sportową. Na jakie funkcje możesz liczyć?

Podstawowe pomiary zapewnia pulsometr oraz pulsoksymetr. Zarówno tętno, jak i wysycenie krwi tlenem monitorowane jest za pomocą nadgarstkowego czujnika z wykorzystaniem technologii fotopletyzmografii.

To wygodna i całkowicie bezinwazyjna metoda, która, jeżeli chodzi o dokładność, obecnie jest już porównywalna z odczytem gwarantowanymi przez czujniki montowane na klatkę piersiową. Tętno zmierzysz nie tylko podczas biegania czy ćwiczeń na siłowni, ale także wtedy, gdy trenujesz np. na basenie.

Garmin Fenix 6 analizując dane dotyczące pracy serca, oddechu i zmienności rytmu zatokowego obrazuje Twoje przygotowanie wydolnościowe, wydolność tlenową i aktualne obciążenie organizmu wysiłkiem.

Z tym pulsometrem zmierzysz pułap tlenowy VO2Max, tlenowy i beztlenowy efekt treningu oraz ukierunkujesz swoją aktywność, aby osiągnąć wymarzony cel.

Po każdej aktywności otrzymasz informacje dotyczące wysokości obciążenia treningowego oraz tzw. etykietę, czyli główną korzyść z danej aktywności. Już nie musisz się zastanawiać, co dokładnie wynikło z Twojego treningu.

Szlifowanie formy z zegarkiem Garmin Fenix 6 ułatwia też śledzenie dynamiki biegu. To zestaw parametrów takich, jak czas kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe i poziome, kadencja i długość kroków, które dadzą Ci odpowiedź na pytanie, „czy biegam dobrze?” 

 

Biegaj jeszcze lepiej z ClimbPro i PacePro

Fenix 6 zaprezentował dwie funkcje przeznaczone dla doświadczonych sportowców, którzy szukają sposobu na przełamanie zastoju. Jedną z nich jest Pace Pro, drugą, ClimbPro.

Pierwsza funkcja pozwala zaplanować z wyprzedzeniem strategię biegu na wybranej trasie. Prosty interface aplikacji Connect za pomocą suwaka i kilku prostych informacji pomoże Ci wybrać między splitem pozytywnym, splitem negatywnym, a równym tempem biegu.

Wystarczy, że skonfigurujesz docelowy czas pokonania trasy, a zegarek na bieżąco będzie Cię informował czy biegniesz zbyt szybko, a może zbyt wolno.

Z kolei ClimbPro to świetne rozwiązanie dla biegaczy i kolarzy górskich, którzy na co dzień muszą mierzyć się ze znacznymi przewyższeniami. Ekran danych ClimbPro pokaże najbliższe wzniesienia, miejsca ich rozłożenia, stopień nachylenia stoku i całkowite przewyższenie terenu. 

Przy odrobinie wprawy będziesz w stanie lepiej rozłożyć wysiłek, uwzględniając ukształtowanie terenu. Więcej o funkcjach sportowych w zegarkach Fenix można znaleźć na blogu: https://www.abcgps.pl/blog-gps

Wsparcie, kiedy go potrzebujesz

Ogromną zaletą zegarka Fenix 6 jest wsparcie wielu dyscyplin sportowych. Wybieraj spośród ponad 100 różnych form aktywności i trenuj dokładnie to, co kochasz – od biegania, przez triathlon aż po golf i SUP.

Pulsometr wspiera też tryb multisportowy. To rozwiązanie zaprojektowane specjalnie z myślą o triathlonistach, swimrunnerach i miłośnikach innych dyscyplin łączonych.

W trybie multisport zegarek rejestruje kilka aktywności bezpośrednio po sobie bez potrzeby kończenia zapisu i zaczynania go od nowa. To także możliwość indywidualnego skalibrowania stref treningowych dla każdej z dyscyplin oddzielnie oraz personalizacji alertów tętna lub tempa.

Garmin Fenix 6 to uniwersalny zegarek sportowy, który sprawdzi się w każdych warunkach. Jego bogate możliwości idą w parze w wysoką wytrzymałością materiałów.

Koperta wykonana jest ze stali nierdzewnej lub tytanu, a kolorowy ekran chroni szkło Gorilla Glass lub warstwa DLC. Urządzenie posiada klasę wodoszczelności ATM10. Oznacza to, że jest w pełni wodoodporne do głębokości 100 metrów.

Pulsometr może pochwalić się też certyfikatem wytrzymałości MIL-STD-810G. To wojskowy standard testowania sprzętu wojskowego pod kątem odporności na działanie czynników zewnętrznych.

Przekonaj się, że z zegarkiem Garmin Fenix 6 jeszcze szybciej osiągniesz świetną formę!

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne