poniedziałek, 20 maja 2024, 4:17

OBDAROWAĆ POKOJEM

21 września w Oświęcimskim Centrum Kultury zaprezentowana będzie pokonkursowa wystawa XXII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „DARUJMY ŚWIATU POKÓJ”. W trakcie wernisażu pokazanych zostanie 17 prac młodych plastyków z Ostrzeszowa i Kobylej Góry – 5 prac laureatów konkursu i 12 prac zakwalifikowanych do wystawy.

W kat. wiekowej 11-13 lat nagrodzono prace: Anny Kraszkiewicz, Mileny Machowskiej, Anastazji Martyniuk. W kat. wiekowej 14-16 lat nagrodzono pracę Nikoli Świtoń, a w kat. wiekowej 17-19 lat wyróżnienie dostała praca Aleksandry Wojtaszek.

Kwalifikacje do wystawy otrzymały prace: Julii Błaszczyk, Aleksandry Grzelak, Katarzyny Iwańskiej, Łucji Krawczyk, Mileny Machowskiej (druga praca), Weroniki Owczarczak, Szymona Walczaka, Zofii Wawrzynowicz. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni udziałem w wystawie, to uczestnicy pracowni plastycznej OCK, prowadzonej przez Elżbietę Lubińską. Z kolei spośród młodzieży uczęszczającej na zajęcia plastyczne w Kobylogórskim Ośrodku Kultury, kwalifikacje do wystawy otrzymały prace: Hanny Jasiak, Wojciecha Moskwy, Michaliny Sworowskiej, Leny Wasielewskiej.  

Konkurs „Darujmy światu pokój” zachęca jego uczestników do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości i prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zostało nadesłanych 841 prac, głównie z Polski, ale także z zagranicy, m.in. z Ukrainy, Hongkongu, Holandii…

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne