piątek, 14 czerwca 2024, 3:28

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Stanisława Kulawiaka!

Ostrzeszowianin Stanisław Kulawiak – uznany artysta fotografik, członek Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Rady Artystycznej Zarządu Głównego ZPAF, założyciel Grupy Twórczej oraz Jaszczurowej Galerii Fotografii, współzałożyciel Regionalnego Ośrodka Dokumentacji WIEŻA 1916 – otrzyma brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wręczenie medalu odbędzie się podczas uroczystego finału VI edycji konkursu fotograficznego dla młodzieży „Moje miejsce, mój czas”, który odbędzie się 7 czerwca o godz. 11.00 w Ostrzeszowskim Centrum Kultury.

Wcześniej Stanisław Kulawiak otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej” i Złoty Medal „Za Zasługi dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej”. Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznano artyście w dziedzinie sztuki wizualne.

Stanisław Kulawiak, rocznik 1954. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Bobrownikach nad Prosną i Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie w latach 1973–1979 studiował na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH w Krakowie. Fotografią zajmuje się od roku 1974, najpierw prowadził Studencką Agencję Fotograficzną, a dwa lata później wspólnie z przyjaciółmi założył Grupę Twórczą SEM i Jaszczurową Galerię Fotografii. W roku 1980 został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1983–1989 współpracował z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, a w okresie 1993–1999 pracował dla firmy Country Line w Niemczech. Od 1999 roku jest współwłaścicielem Oficyny Wydawniczej KULAWIAK w Ostrzeszowie. W 2010 roku został prezesem Stowarzyszenia Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916. Jako wiceprezes ds. artystycznych Okręgu Dolnośląskiego ZPAF od 2014 roku organizuje wystawy okręgowe i w Galerii Za Szafą, od 2017 roku jest członkiem Rady Artystycznej ZPAF w Warszawie. Autor wielu wystaw i publikacji, interesuje się edytorstwem i drukiem.

Powiat Ostrzeszowski

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne