niedziela, 14 kwietnia 2024, 3:50

LZS Orkan święci triumfy we Wrocławiu

Zakończyły się dwudniowe Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20, w których LZS Orkan reprezentowało dwoje zawodników: Wiktor Wróbel i Kornelia Mazurkiewicz, oboje w kat. U20. Mistrzostwa odbywały się we Wrocławiu w dniach 10-12.02.

Wiktor Wróbel w dniu eliminacji (10.02) podczas swojego biegu na 400 m uzyskał życiówkę – 48.80 s, co bez problemu pozwoliło mu dostać się do finału A. Następnego dnia, podczas biegu finałowego, ustanowił kolejny rekord życiowy (48.59 s). Wynik ten pozwolił mu uplasować się na 4 miejscu. Do 3 miejsca zabrało mu zaledwie 0.07 s.

Natomiast Kornelia Mazurkiewicz wystartowała w biegu przez płotki na 60 m. Był to dla niej start kontrolny, pozwalający jej na bliższe zapoznanie się z nową wysokością płotków w kat. U20 oraz przygotowujący ją do siedmioboju. Podczas swojego biegu Kornelia uzyskała czas 10.26 s, co również pozwoliło jej ustanowić nowy rekord życiowy. 

Warto dodać, że zarówno Wiktor jak i Kornelia są członkami Kadry Narodowej B. Oboje ciężko trenują, aby osiągać powyższe sukcesy. Oboje wyjechali na obóz kadrowy do Karpacza, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry będą mogli poddać się intensywnym treningom.

LZS Orkan Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne