Reklama

wtorek, 16 kwietnia 2024, 0:37

Byli poszukiwani. Jeden z nich “wpadł” w… Koszalinie!

Wyjątkowego “pecha” mieli dwaj mężczyźni, poszukiwani listem gończym przez Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie – obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy 2 lutego.

24-letniego mieszkańca Ostrzeszowa zatrzymano dzięki wspólnym działaniom Wydziały Kryminalnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego. Mężczyzna na najbliższe 6 miesięcy trafi do aresztu śledczego.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego uzyskali informację, że krajową “jedenastką” porusza się pojazd marki Peugeot, w którym ma znajdować się osoba poszukiwana listem gończym – przekazała rzecznik prasowa KPP w Ostrzeszowie, st. asp. Magdalena Hańdziuk. – Informację natychmiast przekazano policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pełnili służbę w ramach koordynacji drogi krajowej nr 11.

Policjanci z “drogówki” zatrzymali typowany pojazd w miejscowości Turze. Jak się okazało, podróżował nim poszukiwany mężczyzna, co potwierdzono po sprawdzeniu w policyjnym systemie. Sprawdzenie osoby w policyjnym systemie potwierdziło, że 24-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a następnego dnia przetransportowany do Aresztu Śledczego.

Równie wiele “szczęścia” miał tego dnia poszukiwany listem gończym 56-latek, który ukrywał się przed policją w… Koszalinie. Ostrowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego namierzyli poszukiwanego w jednym z mieszkań na terenie miasta. Legitymowanie 56-latka i weryfikacja jego personaliów w policyjnych systemach potwierdziły wydanie za nim listu gończego

Mężczyzna w związku przestępstwem z art. 286 §1 był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie. 56-latek został przewieziony i osadzony w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie, skąd trafi do zakładu karnego na karę pozbawienia wolności. – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Zawsze w takich przypadkach działania Policji poprzedzone są rozpoznaniem, gromadzeniem informacji o poszukiwanych i miejscach, w których mogą się ukrywać.

AO

Źródło: KPP Ostrzeszów, KPP Ostrów Wielkopolski

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne