niedziela, 14 kwietnia 2024, 3:09

Debata społeczna z mieszkańcami gminy Międzybórz

„Bezpieczeństwo seniorów” to temat debaty społecznej, która odbyła się w gminie Międzyborzu w z udziałem zaproszonych mieszkańców. W ostatnim czasie nasilają się próby wyłudzenia oszczędności seniorów. Przestępcy, wykorzystując wrażliwość i łatwowierność osób starszych, dopuszczają się nieetycznych zachowań aby osiągnąć swój cel. Nie ma złotej metody jak uchronić się przed oszustami. Jednak kilka dobrych praktyk przekazali policjanci by ograniczyć ryzyko przestępstw

20 grudnia przedstawiciele Komisariatu Policji w Sycowie oraz Posterunku Policji w Międzyborzu spotkali się z najstarszymi mieszkańcami gminy Międzybórz, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Spotkania takie mają na celu zdiagnozować potrzeby lokalnej społeczności, a także poszerzyć wiedzę dotyczącą zagrożeń. W tym przypadku funkcjonariusze omawiali najpopularniejsze sposoby działania sprawców oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta”.

W trakcie spotkania jeszcze raz przypomniano sylwetki dzielnicowych, którzy codzienne obowiązki pełnią na terenie Międzyborza. Omówiona została aplikacja „Moja Komenda” w której znajduje się baza danych o obiektach policyjnych oraz numerach kontaktowych to swoich dzielnicowych. Takie spotkania służą również by przypomnieć mieszkańcom o możliwości zgłoszenia problemów i zagrożeń, które są doraźne bądź uciążliwe, poprzez „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Możliwość poinformowania policji o problemie, który występuję np. notoryczne przekroczenia prędkości to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią swój czas. Nie wychodząc z domu można zgłosić ten fakt i spodziewać się wizyty funkcjonariuszy w miejscu zaznaczonym na mapie.

Wnioski, pytania od mieszkańców dotyczących debaty zostały zawarte w ankietach, które otrzymali uczestnicy wydarzenia. Następnie na tej podstawie policjanci przygotują stosowne działania. Mieszkańcy licznie przybyli na spotkanie a także aktywnie brali w nim udział. Funkcjonariusze obecni na miejscu odnieśli się do każdego problemu sugerując odpowiednie rozwiązania.

sierż.szt. Karolina Walczak
KPP w Oleśnicy

debata społeczna Międzybórz
Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne