wtorek, 23 lipca 2024, 11:26

Cichy zabójca znów w natarciu

30 listopada SKKP PSP otrzymało niepokojące zgłoszenie o braku świadomości u dziecka oraz tym samopoczuciu całej rodziny zamieszkującej w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Ostrzeszowie.

Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował 2 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ostrzeszowa. W chwili przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej 4 osobowa rodzina znajdowała się w mieszkaniu.

Straż pożarna przeprowadziła rozpoznanie i zabezpieczyła miejsce zdarzenia, a następnie ratownicy, wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania. Rodzinę ewakuowano na klatkę schodową. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego dokonał odpowiednich czynności ratunkowych.

Sprawdzono atmosferę w mieszkaniu czujnikiem wielogazowym. Urządzenie wykazało w łazience obecność tlenku węgla. Dalsze działania polegały na wyłączeniu kota gazowego, zakręceniu głównego kurka instalacji gazowej oraz przewietrzeniu pomieszczeń.

Po ponownym sprawdzeniu czujnikiem wielogazowym pomieszczeń, nie stwierdzono zagrożenia.

Osoby poszkodowane zostały zabrane do karetki. Kierujący działaniem ratowniczym po upewnieniu się, że zespół ratownictwa medycznego nie potrzebuje już pomocy jednostek ochrony przeciwpożarowej zakończył działania.

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było uszkodzenie kotła gazowego.

AO (za: KP PSP w Ostrzeszowie)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne