piątek, 24 maja 2024, 9:54

UKS Hitotsu Ostrzeszów znów na podium!

Sobota, 18 listopada była owocnym dniem dla zawodników z UKS Hitotsu Ostrzeszów. Tego dnia do Legnicy zjechało ponad 150 osób z 16 klubów z całej Polski, ale też z Czech i Irlandii. Niektórzy, jak przedstawiciele SHOBU-KAN SSK Stargard spędzili ponad 9 godzin w drodze, by móc stanąć na macie. 

W rozgrywkach Pucharu Polski „Legnica Open” rozegrano ponad 260 osobokonkurencji. Tym razem karatecy z Ostrzeszowa wrócili do domu z 9 medalami, wywalczonymi zarówno w kata, jak i w kumite. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezes Polskiego Związku Karate, Wacław Antoniak (9 dan) oraz prezes Dolnośląskiego Związku Karate, Janusz Piepiora (9 dan). Wręczono specjalne puchary dla najstarszego i najmłodszego zawodnika.

Tytuł najstarszego zawodnika przypadł senseiowi Janowi Zielińskiemu, który później, w rywalizacji na macie zajął 2 miejsce, plasując się tuż za Czechem, Ladislavem Plevákiem.

Zwycięstwo Senseia Jana było początkiem dobrej passy – w kolejnych konkurencjach zawodnicy i zawodniczki dostarczyli wielu emocji swoim kibicom, którzy w raz z nimi przybyli do Legnicy. W swojej kategorii wiekowej w kata indywidualnym mężczyzn brązowy medal zdobył Zdzisław Salamon, również na trzecim stopniu podium stanęli Damian Błaszczyk oraz Bartłomiej Skiba.

Triumfy święciła drużyna mężczyzn w składzie: Damian Błaszczyk, Bartłomiej Skiba i Paweł Olejnik, zdobywając złoty medal. Drużyna w składzie Marta Kukuła, Zofia Wróbel, Samanta Siankiewicz wywalczyła srebro w kategorii kata dziewcząt w wieku 12-13 lat. Samanta, po bardzo wyrównanej walce uplanowała się na trzecim miejscu w kategorii kata indywidualne dziewcząt.

W kata indywidualnym kobiet złoto zdobyła Anna Owczarek. 

Bardzo dużo emocji dostarczył współćwiczącym Damian Błaszczyk, który w pięknym stylu pokonał Czecha Petra Havlanta z ŠSK Karate Karviná, przechodząc do finału i ostatecznie po starciu z Bartłomiejem Krawczakiem z Łódzkiego Klubu Karate Shotokan, zdobywając srebrny medal.

Karatecy z Hitotsu Ostrzeszów wrócili do domów zadowoleni, ale też zmotywowani do dalszej pracy. Już wkrótce kolejne zawody, tym razem w Kostrzynie Wielkopolskim, a przed karatekami intensywne treningi przygotowujące.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców: państwa Kukułów, państwa Wróblów i Siankiewiczów, którzy przyjechali do Legnicy wraz z zawodnikami, zapewniając zarówno transport, jak i gorący doping i wsparcie z trybun.

Panu Krzysztofowi Wróblowi dziękujemy za piękne zdjęcia i fotorelację z zawodów. 

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów! Osu!

Anna Owczarek

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne