niedziela, 26 maja 2024, 7:17

Pomóżmy Monice

Do tego tragicznego wypadku, w którym ucierpiało troje młodych ludzi (mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego), doszło 27 kwietnia, przed godziną 20.00 – na prostym odcinku leśnej szutrowo-kamiennej drogi, prowadzącej z Rogaszyc do Mikorzyna, mazda 323 (na ostrowskich tablicach), którą kierował 23-latek, uderzyła w drzewo.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, 16-latka i 18-latka oraz 23-latek są rodzeństwem. Dwoje z nich nie odniosło poważniejszych obrażeń, jednak 18-letnia Monika, która wypadła z samochodu przez przednią szybę, została ciężko ranna.
Stan dziewczyny jest bardzo poważny, potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. Dlatego bliscy Moniki uruchomili na portalu dobrazbiorka.pl zbiórkę pieniężną.
W zamieszczonym na stronie apelu, czytamy m.in.:
Zwracam się do Was, ludzi dobrych serc, o pomoc rodzicom młodej dziewczyny. Monika skończyła 18 lat, a 27 kwietnia całej jej rodzinie wywrócił się cały świat. Rodzeństwo uległo okropnemu wypadkowi, a to właśnie Monika jest najtragiczniejszą ofiarą tego nieszczęścia. W wyniku wypadku dziewczyna uległa paraliżowi i konieczne było usunięcie dwóch kręgów (piątego i szóstego), które odpowiadają za funkcjonowanie kończyn, przeszła również operację stabilizacji rdzenia kręgowego. Obecnie oddycha przy pomocy respiratora.
Nadzieję na lepsze życie daje możliwość intensywnej rehabilitacji w jednej z krakowskich klinik. Koszt takiej rehabilitacji to 30 tysięcy zł miesięcznie.
Zdajemy sobie sprawę, że jeśli nie stanie się cud, Monika nie odzyska pełnej sprawności, ale będziemy walczyć o to, żeby skutki wypadku były jak najmniej bolesne, a fachowa rehabilitacja pozwoliła jej wrócić do życia wśród najbliższych. Każda złotówka ma znaczenie! Każdy może pomóc! Walczmy razem dla Moniki!

Organizator zbiórki

Link do zbiórki:
https://www.dobrazbiorka.pl/monisia

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne