środa, 29 maja 2024, 7:43

SPEED w akcji

Policyjna grupa SPEED “uziemiła” na terenie powiatu ostrzeszowskiego kolejnych kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość w tzw. zabudowanym.
Policja przypomina, że nadmierna prędkość nadal jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Nie pomagają jednak apele, ani prowadzone akcje profilaktyczne. Zmniejszenie natężenia ruchu na drogach zdaje się dawać niektórym kierującym mylne wrażenie bezpieczeństwa i bezkarności przy szaleńczej jeździe.

Wczoraj na terenie powiatu ostrzeszowskiego aż czterech kierowców straciło prawo jazdy – na okres trzech miesięcy, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h. Najszybciej jechał 34-latek z Ostrzeszowa. Rozpędził swojego chryslera do 124 km/h. Patrol ruchu drogowego zatrzymał go w miejscowości Giżyce. Czwórka kierujących, poza utratą prawa jazdy otrzymała również wysokie mandaty.
Zaczął się długi weekend majowy, tradycyjnie związany z większą ilością wyjazdów. Ze względu na obowiązujący stan epidemii nadal apelujemy – zostań w domu. A jeśli już musimy gdzieś jechać – noga z gazu!
Patrole ruchu drogowego nie będą miały litości dla piratów drogowych.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne