niedziela, 19 maja 2024, 20:04

Karatecy podbijają Zachodniopomorskie

UKS Hitotosu Ostrzeszów nie zwalnia tempa! Po bardzo udanych dla klubu zawodach w Legnicy karatecy pod wodzą senseia Jana Zielińskiego udali się na turniej ANTAI CUP do oddalonych o 365 km od Ostrzeszowa Przelewic (woj. Zachodniopomorskie). Organizatorem tego Ogólnopolskiego Turnieju Karate był klub Antai oraz Gmina Przelewice.

Na Turniej o Puchar Wójta Przelewic pod opieką senseia Jana oraz Anny Owczarek pojechało 9 zawodników, a same zawody okazały się nad wyraz udane. Klub wrócił do Ostrzeszowa z 8 medalami, zajmując 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej turnieju.

Wśród najbardziej utytułowanych zawodników UKS Hitotsu znalazł się Damian Błaszczyk, który zdobył dwa złote medale – w kategorii Kata Masters 30+ lat (po zaciętym pojedynku z senseiem Janem, który ostatecznie uplasował się na drugim miejscu), w Kumite Masters (gdzie pokonał gospodarza turnieju Tomasza Sochę oraz jednego z sędziów tych zawodów – Jerzego Urbana, 8 dan).

Złoty medal wywalczył również Aleksander Frąckowiak w kat. Kata żółte pasy U14.

Paweł Olejnik oraz Bartłomiej Skiba, po zaciętym i trudnym pojedynku wywalczyli brązowe medale w kat. Kata Juniorów 16-17 lat.

Z brązowym medalem w kat. Kata indywidualne dziewcząt wróciła również Marta Kukuła, a w kat. Kata indywidualne Seniorów 18-30 lat brązowy medal zdobyła Anna Owczarek, która z powodu braku przeciwniczek w swojej kategorii wiekowej, mierzyła się ze sporo młodszymi zawodniczkami.

Tuż za podium znaleźli się Filip Lubryka i Zdzisław Salamon.

Ciekawym elementem turnieju była zorganizowana spontanicznie rywalizacja w kata drużynowym, w której w szranki stanęły dwie mieszane drużyny, złożone z członków różnych klubów. W skład pierwszej weszli: sensei Jan Zieliński i Zdzisław Salamon oraz Piotr Woźniak z Ludowego Ińskiego Klubu Sportów Walki Taikyoku. W drugiej z drużyn znalazł się Damian Błaszczyk, Jerzy Urban (Bushidan Oleśnica) i Tomasz Socha (organizator turnieju, Klub Karatre Antai). Rywalizacja ta miała na celu pokazanie, jak serdeczne relacje łączą te kluby oraz udowodnienie, że turnieje takie jak ten o Puchar Wójta Przelewic mają na celu łączenie ze sobą karateków z różnych stron kraju, a dobra drużynowa współpraca może powstać nawet pod wpływem spontanicznego pomysłu. Przyjaźnie zawarte w czasie Antai Cup zostaną z nami jeszcze na długo.

W tej spontanicznie stworzonej kategorii na pierwszym stopniu podium stanął Damian Błaszczyk ze swoją drużyną, zaś sensei Jan i Zdzisław wywalczyli srebro.

Dodatkową atrakcją na zakończenie zawodów okazała się nagroda specjalna dla klubu, który miał do pokonania najdłuższą drogę, by dotrzeć do Przelewic. W tym przypadku UKS Hitotsu zdeklasował aż o 100 km klub z Legnicy i otrzymał od wójta Gminy Przelewice… 18 kg bananów! Wszyscy karatecy ucieszyli się z tej nagrody, gdyż droga do domu była długa, a zmagania na macie zacięte, więc każdemu przydała się zdrowa dawka magnezu i uzupełnienie kalorii.

Chociaż droga do Ostrzeszowa nie należała do najkrótszych, już teraz wiemy, że to nie jest nasza jedyna wizyta w Zachodniopomorskiem – już w listopadzie odbędzie się w Pyrzycach Międzynarodowy Puchar Karate. A przed nim wiele treningów wypełnionych przygotowaniami do innych turniejów oraz spotkań stażowych, o których na bieżąco będziemy informować Czytelników na łamach „Czasu Ostrzeszowskiego” i w swoich mediach społecznościowych.

Specjalne podziękowania dla Zdzisława Salamona, dzięki któremu mogliśmy pojechać do Przelewic w większym gronie! Osu!