niedziela, 19 maja 2024, 21:32

Mocne otwarcie sezonu Orkana.

W niedzielę 28.04.2024. w Poznaniu, lekkoatleci Orkana otworzyli sezon udziałem w mitingu kwalifikacyjnym. Mimo niesprzyjających warunków, uzyskali szereg bardzo dobrych rezultatów. Z grona osiemnastoosobowej ekipy wszyscy poprawili, bądź ustanowili, nowe rekordy życiowe. Pobito dwa rekordy klubu:

Alicja Banaś w już seniorowskim rzucie młotem, ustanowiła rekord klubu, zajmując 2 miejsce w kategorii juniorek z rezultatem 40.40 m, poprawiła poprzedni rekord o 5 metrów i już uzyskała kwalifikacje do Mistrzostw Polski.

Weronika Stasierska ustanowiła drugi rekord klubu jako juniorka młodsza w trójskoku z rezultatem 11.14 m, poprawiając dziesięcioletni wynik Moniki Wieczorek Mieszały, która w bieżącym roku rozpoczęła pracę trenerską w Orkanie, jest to również kwalifikacja do Mistrzostw Polski.

Wojciech Garncarek uzyskał również trzecią kwalifikację w trójskoku, skacząc na odległość 12.86 m.

Furorę na zawodach zrobiły zawodniczki z kategorii U14, uzyskując wyniki wypełniające normy juniorowskich klas sportowych: Weronika Biniasz w wieloskoku zwyciężyła z rezultatem 10.44 m, Zosia Działak zajęła drugie miejsce w wieloskoku z rezultatem o 10 cm gorszym oraz zdecydowanie wygrała skok wzwyż z rezultatem 1.40 m w kategoii U14.

Michalina Gołaś jako dwunastolatka zajęła trzecie miejsce w wieloskoku skacząc 9.87 m, Michalina wygrała konkurs skoku w dal z rezultatem 4.37 m.

Ola Kubiaczyk uzyskała 4.44 m w skoku w dal, niestety przy zbyt silnym wietrze.

Bianka Olejniczak w gronie 42 zawodniczek wszystkich kategorii wiekowych awansowała do finału, gdzie zajęła 6 miejsce i przy przeciwnym wietrze uzyskała rezultat 13.83 s. Jak na trzynastolatkę to wspaniały wynik.

Ewa Więcek w kategorii młodziczek w biegu na 300 m z rezultatem 43.81 zajęła 4 miejsce. Martyna Czwordon w kategorii U16 uzyskała rezultat 14.74 s i zajęła 5 miejsce.

Magdalena Niedzielska wygrała rzut dyskiem i pchnięcie kulą juniorek młodszych, uzyskując odpowiednio 26.90 m i 9.22 m.

Wojtek Kozłowski, nasz najlepszy lekkoatleta, wygrał bieg na 1000 m z rezultatem 2:31.84.

Wiktor Nolbert, w kategorii juniorów w biegu na 600 m, uzyskał 1:30.90, zajął 4 miejsce tym samym ustanowił nowy rekord życiowy. Szymon Smardz poprawił rekord życiowy na 300 m, uzyskując wynik 39.06 s.

Artur Robak w rzucie dyskiem juniorów młodszych zwyciężył z wynikiem słabszym niż oczekiwano (39.78 m), powetował to rekordem życiowym w pchnięciu kulą.

W sumie na dzień dzisiejszy 6 zawodników wypełniło normę na III klasę sportową, dwoje na IV klasę sportową, a czworo na V klasę sportową.

Na następnych zawodach, 10 maja, na Mistrzostwach Wielkopolski LZS liczymy na równie dobre rezultaty. Na typowych dystansach wystartują dodatkowo zawodnicy kadry narodowej Kornelia Mazurkiewicz, Wiktor Wróbel i Wojtek Kozłowski.