niedziela, 21 lipca 2024, 0:48

ORŁY I SUPER CHAMPIONY ROZDANE!

W sali sportowej SP nr 2 w Ostrzeszowie przeżywaliśmy w piątek lekkoatletyczne święto. Nagrodzono dziesięciu najlepszych w 2023 r. sportowców klubu LKS ORKAN Ostrzeszów, zaś ich młodsze koleżanki i koledzy rozegrali finałowe zawody eventu lekkoatletycznego pn. „Orły Sportu”, realizowanego pod egidą Ministerstwa Sportu.

Nagrody w postaci zegarowych statuetek dla najlepszych mijającym roku sportowców, otrzymali:

1.Wojtek KOZŁOWSKI, 2. Wiktor Wróbel, 3. Kornelia Mazurkiewicz, 4. Weronika Stasierska, 5. Fabian Świątek, 6. Alicja Banaś, 7. Artur Robak, 8. Wojtek Garncarek, 9. Hanna Sipurzyńska, 10. Zofia Działak.

Wojtek Kozłowski już drugi rok z rzędu dzierży miano najlepszego sportowca Orkana. Tym większe uznanie dla młodego sportowca, ucznia ZS nr 1 w Ostrzeszowie. Gratulacje należą się także rodzicom Wojtka i jego trenerowi Pawłowi Rybczyńskiemu. To dzięki ich wspólnej pracy Wojtek w tym roku poprawił wszystkie swoje życiowe rekordy, a na Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych rozgrywanych w Drzonkowie, zdobył brązowy medal w kat. U-20.

Pamiętano także o ludziach, którzy w ostatnich latach w różnoraki sposób wspomogli organizowane przez Orkan zawody. Z rąk zawodniczek klubu otrzymali oni symboliczne serca. Wśród wyróżnionych m.in.: starosta Lech Janicki, burmistrz Patryk Jędrowiak, Jerzy Kurzawa, Edmund Tetlak, Jacek Pomykała… Specjalną statuetką w uznaniu zasług za działalność sportową na rzecz LKS ORKAN Ostrzeszów, uhonorowano długoletniego trenera i wuefistę – Antoniego Winnego.

W części sportowej rozegrano pięć konkursów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali w biegu 2x25m, wieloskoku, rzucie piłką lekarską. Musieli też pokonać tor przeszkód, zaś na koniec przebiec dystans ok. 600 m, okrążając 9-krotnie boisko do siatkówki. Piątkowe zawody stanowiły finał podobnych rozgrywek lekkoatletycznych, odbywających się w tym roku na terenie szkół podstawowych Ostrzeszowa i okolic. Troje najlepszych w każdej konkurencji nagrodzono pucharami i dyplomami. Młodzi sportowcy, którzy przynajmniej w trzech konkursach zajęli czołowe miejsca, ubiegali się o tytuł „Super Championa”. Tytułem tym oraz pucharami zostali uhonorowani:

DZIEWCZĘTA

1.Lena SIPURZYŃSKA (SP Mąkoszyce), 2. Aleksandra Kubiaczyk (SP Mikorzyn), 3. Antonina Karwik (SP Mikstat).

CHŁOPCY

1.Szymon KUREK (SP nr 1), 2. Marcin Półkownik (SP Parzynów), 3. Louis Grądys (SP Kobyla Góra)

Młodym sportowcom biorącym udział w zawodach, a szczególnie wyróżnionym lekkoatletom, gratulujemy i życzymy sukcesów w nadchodzącym roku.

K. Juszczak

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne