niedziela, 26 maja 2024, 8:51

Afera w mleczarni – rozcieńczali mleko wodą

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 11 osób, które dopuściły się oszustw na szkodę jednej ze spółdzielni mleczarskich na terenie Wielkopolski. Zatrzymano dostawców mleka i kierowców mleczarni, podejrzanych o narażenie zakładu na wielomilionowe straty. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za ten przestępczy proceder grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

17 września br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Poznaniu zatrzymali jedenaście osób – kierowców cystern do przewożenia mleka – pracowników spółdzielni mleczarskiej, i rolników dostarczających mleko. Zatrzymani są podejrzani o oszustwa – m.in. rozcieńczanie mleka wodą. Straty powstałe w wyniku przestępczego procederu są wielomilionowe.
Policjanci pracujący nad sprawą od kilku miesięcy, zabezpieczyli obszerną dokumentację rachunkowo-księgową, laboratoryjną oraz przewozową. Przeszukali także szafki pracownicze, w których zabezpieczono dowody przestępstwa. Dokonano oględzin dwudziestu cystern do przewożenia mleka.
Na poczet przyszłych kar zabezpieczono tymczasowo mienie podejrzanych: gotówkę i pojazdy na kwotę około 250 tys. złotych. Wobec zatrzymanych nie zastosowano tymczasowego aresztowania, złożyli oni bardzo obszerne wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.
Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.
Za tego typu przestępstwo podejrzanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Poznaniu

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne