Reklama

poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 10:38

Rozbawili panie z UTW

Dzień Kobiet świętowano także na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a uroczystość odbyła się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. Honory gospodarzy pełnili prezes UTW, Małgorzata Łuczak i Mieczysław Mądry. Oni też powitali gości, w tym panie, bardzo licznie uczestniczące w spotkaniu.

Ażeby studenci nie zapomnieli, że to jednak uniwersytet, przygotowano dla nich okolicznościowy wykład, dotyczący roli i znaczenia kobiet we współczesnym świecie. Wystąpiła z nim psycholog Natalia Calik, podkreślając rosnącą rangę kobiet, ich osiągnięcia w różnych dziedzinach życia.
W kobietach siła! – mówiła pani psycholog, utwierdzając panie w ich sile charakteru pozwalającej przezwyciężyć nawet najtrudniejsze chwile.
Dalszy przebieg spotkania potwierdził, że kobiety lubią także się bawić. Ale do tego potrzebna jest skoczna, wesoła muzyka, o co zadbała kapela Aleksandra Kubczaka, rozpoczynając od śpiewnych życzeń. Z życzeniami dla bawiących się pań pośpieszyli także starosta Lech Janicki i wiceburmistrz Barbara Gmerek.
Zagrała kapela, serwując pełen zestaw piosenek biesiadnych. A kiedy do tego p. Olek z saksofonem, p. Zenek z akordeonem i p. Franek z bębnem weszli między biesiadników, zabawa rozkręciła się na całego – były wspólne śpiewy, a nawet tańce. Krótkie chwile pomiędzy piosenkami zagospodarował p. Mieczysław zabawiając panie dowcipami, jakich w tej sali raczej nie słyszano, mimo, że na sesjach, które się tu odbywają też bywa wesoło.

K.J.


Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne