piątek, 14 czerwca 2024, 4:39

GMINNY DZIEŃ DZIECKA W DORUCHOWIE

Na stadionie w Doruchowie odbył się w niedzielę festyn rodzinny podczas którego świętowano GMINNY DZIEŃ DZIECKA. Pogoda nieco postraszyła i wypłoszyła niektóre planowane wcześniej atrakcje, ale i tak można było się zabawić, z czego wiele rodzin skorzystało.

Na początek zaprezentował się Krakowski Teatr Bajki „Maszyna Czasu”. Po ich występie sceną zawładnęli najmłodsi tancerze z kółka tanecznego „Zumba” prowadzonego przez Annę Janicką. Żywiołowo tańczące, kolorowo ubrane dziewczynki publiczność nagrodziła gromkimi oklaskami.

W festynie aktywnie uczestniczyli harcerze z 3. Szczepu Doruchowsko-Grabowskiego, malując najmłodszym buzie, a także proponując zadania do zrealizowania – oczywiście z nagrodami. Ale malować można było nie tylko twarze, lecz także przygotowany w tym celu dom z folii, z czego dzieci o malarskim zacięciu ochoczo korzystały. Innego typu atrakcją, już dla trochę starszych dzieci, było strzelanie z łuku, albo kule wodne, choć tym razem turlały się po trawie. Zawsze wiele frajdy sprawiają maluchom dmuchane zamki, których i tutaj nie zabrakło. Zaś wata cukrowa, lody, popcorn i sprężynki ziemniaczane, to z kolei atrakcje smakowe, a ponieważ serwowane za darmo – cieszyły się dużym zainteresowaniem małych łasuchów.

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne