piątek, 14 czerwca 2024, 4:43

DZIEŃ DZIECKA NA ŚPIEWAJĄCO

Świętowanie Dnia Dziecka nie jest możliwe bez muzyki i piosenek. Dlatego też OCK zorganizowało w tym dniu koncert, w którym dzieci, ale także ich mamy mogły śpiewająco się zaprezentować. Wystąpiły znane i lubiane ostrzeszowskie chórki – JOY i Mini JOY, prowadzone przez niezawodną Aleksandrę Marszałkowską.

Z początku koncert miał odbyć się w parku Jana Pawła II, lecz wobec zagrożenia deszczem i burzą, zdecydowano, że artyści wystąpią w sali kameralnej kinoteatru. Było trochę ciasno, lecz klimat koncertu pozostał prawdziwie rodzinny. Śpiewanie rozpoczął utwór „Całkiem nowa bajka”, a potem kolejni mali chórzyści iście bajecznie prezentowali swe wokalne talenty. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu popularne przeboje: „Afera” z repertuaru Viki Gabor, wielki hit Cleo – „Za krokiem krok”, czy dwa popularne przeboje Sanah: „Ale jazz” i „Kapela gra”.

Nadszedł moment, gdy swoje marzenia mogły spełnić niektóre z dzieci występujących w chórkach i ich mamy. A marzeniem tym był wspólny występ przed publicznością. Jako pierwsze w piosence „Córeczka” zaprezentowały się Bernadetta i Dominika Batóg. Potem oklaskami nagrodzone zostało trio: Agnieszka Ulichnowska-Gajda z córkami Antoniną i Michaliną. W pełnym energii utworze „Nie z tej ziemi” usłyszeliśmy Oliwię i Lidię Urban. Ostatnim z czterech wyjątkowych duetów były panie Wieczorek – Małgorzata i Hanna, które zaśpiewały sympatyczną piosenkę Majki Jeżowskiej „Mała miss”. Nie była to ostatnia piosenka Majki, bo koncert z okazji Dnia Dziecka nie mógłby się odbyć bez przeboju „Wszystkie dzieci nasze są”. Tę piosenkę i kilka innych, w tym dedykowany wszystkim mamom utwór „Mama wszystko wie”, wykonali najmłodsi chórzyści z Mini JOY. A finałowy tytuł „Żyj do przodu” niechaj będzie zarazem słowami życzeń adresowanymi ku wszystkim dzieciom.

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne