wtorek, 23 lipca 2024, 10:14

Zwycięstwo ZS nr 2 w etapie wojewódzkim olimpiady ZUS

20 drużyn, w tym drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie, rywalizowało w wojewódzkim etapie olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Byli to zwycięzcy eliminacji szkolnych, jakie przeprowadzono w 78 szkołach ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.

Drużyna Zespołu Szkół nr 2, mimo że startowała w zmniejszonym, dwuosobowym składzie: Kinga Jańczak (4TI) i Adrian Kurek (3PI), zajęła w etapie wojewódzkim I miejsce. Gratulujemy Kindze i Adrianowi oraz ich opiekunowi Włodzimierzowi Piekarczykowi. Dziękujemy też Mateuszowi Smorawskiemu (2TP), który nie mógł uczestniczyć w olimpiadzie, ale znakomity wynik, jaki uzyskał w etapie szkolnym zawodów zagwarantował nam udział na szczeblu wojewódzkim.

Stopień wymagań etapu wojewódzkiego X, jubileuszowej edycji Olimpiady był wyjątkowo wysoki. Jej uczestnicy odpowiadali na 25 bardzo trudnych i podchwytliwych pytań (test wielokrotnego wyboru, w którym większość zadań stanowiło studium przypadku). Tym większe słowa uznania należą się jej zwycięzcom – podkreśla dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Ziemisław Szmaj.

Olimpiadę swoją obecnością uświetnili prof. dr hab. Tomasz Nieborak – dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz dyrektor I Oddziału ZUS w Poznaniu Dobrochna Bubnowska. Konkurs prowadziła Agnieszka Bobkowska – koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS w Poznaniu. Wykład „Jak wyglądałoby nasze życie bez ubezpieczeń społecznych i powszechnej ochrony socjalnej” wygłosił dr Jakub Gołas z Zakładu Prawa Pracy i Zakładu Socjalnego WPiA.

powiatostrzeszowski.pl

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne