sobota, 13 lipca 2024, 11:02

XVI Międzyszkolny Konkurs „Chemia bez tajemnic”

11 grudnia 2023 roku odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Chemiczny „Chemia bez tajemnic” do którego zgłoszono 18 utalentowanych i spragnionych wiedzy chemików z ośmiu różnych szkół (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Przemysła II w Kępnie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Kępnie, Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Grabowie nad Prosną, Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie, Szkoła Podstawowa w Drołtowicach, Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie i Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w  Kobylej Górze). Ostatecznie podczas konkursu zmierzyło się z sobą 15 uczniów. 

Konkurs skierowany był dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności z chemii, upowszechnianie wiedzy z przedmiotu, poszukiwanie i promowanie utalentowanej młodzieży.

W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test z zadaniami zamkniętymi i otwartymi dotyczącymi różnych działów tematycznych. Ponadto, każdy uczeń otrzymał kopertę z zadaniem – niespodzianką. Trzy osoby z największą liczbą punktów przeszły do drugiej części konkursu, w której odpowiadały na pięć losowo wybranych pytań z różnych kategorii (m. in. przysłowia, sprzęt laboratoryjny, zagadki).

Finaliści budowali modele kulkowo-pręcikowe różnych związków chemicznych, ustalali wzory i nazwy związków chemicznych oraz zapisywali równania reakcji chemicznych. A to wszystko przebiegało pod czujnym okiem nauczycieli, zaproszonych gości i pozostałych uczestników. Liczba uzyskanych punktów zdecydowała o kolejności przyznanych miejsc:

I miejsce: Laura Chrzuściel (Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu)

II miejsce: Michalina Miszkieło (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze)

III miejsce: Amelia Czekalska (Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie).

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, trofea i upominki promujące Kobylą Górę, które wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze Joanna Ciachera-Raduła oraz organizator konkursu. Dla wszystkich pozostałych uczniów biorących udział w konkursie przygotowano dyplomy i gadżety przekazane przez Urząd Gminy Kobyla Góra, a dla nauczycieli podziękowania. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Kobylej Górze. Również Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze udzieliła swojego wsparcia. Wszystkim bardzo dziękujemy! 

Po rozdaniu nagród przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia. Od wielu lat konkurs chemiczny cieszy się ogromną popularnością dzięki zaangażowaniu organizatora, uczniów i nauczycieli. A zatem do zobaczenia za rok …

                                                                Organizator

                                                                      nauczyciel chemii  Agnieszka Draszawka-Hoja

konkurs chemiczny kobyla góra
Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne