poniedziałek, 20 maja 2024, 4:24

Jesteśmy „czerwonym” powiatem na mapie koronawirusa – od soboty wracają obostrzenia

Jak można się było spodziewać w związku z gwałtownym wzrostem zachorowań na COVD-19, głównie w firnie drobiarskiej w Mikstacie, ale i w innych miejscach, powiat ostrzeszowski stał się jednym z 9 najbardziej zakażonych powiatów i miast w Polsce, w związku z czym Ministerstwo Zdrowia od soboty wprowadza z obostrzenia sanitarne – przede wszystkim obowiązkowe noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, czyli wszędzie poza domem.

W „czerwonych” powiatach, a więc także i u nas,  obowiązywać będzie zakaz organizacji targów, wydarzeń kulturalnych, zamknięte będą siłownie, kina i sanatoria, a wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału kibiców. Ogranicza się także liczbę gości weselnych – do 50.
Oprócz nas, do „czerwonych” zaliczono jedynie 5 powiatów w Polsce: wieluński, nowosądecki, pszczyński, rybnicki i wodzisławski, oraz trzy miasta: Nowy Sącz, Rybnik, Ruda Śląska.
Dziesięć innych powiatów objętych zostanie mniejszymi restrykcjami, gdyż tam liczba zachorowań także wzrosła, ale nie w takiej skali jak w wymienionych wyżej. Te powiaty nazwano umownie „żółtymi” i tak oznaczono je na mapie.
Reszta Polski to powiaty „zielone”, gdzie zachorowania na COVID-19 są znikome albo nie ma ich wcale.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne