niedziela, 16 czerwca 2024, 19:43

Ostrzeszów docenił zasługi Janiny Tarchalskiej

6 lipca, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Ostrzeszów, medalem „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów” uhonorowana została pani JANINA TARCHALSKA – osoba bardzo lubiana i zasłużona dla lokalnej społeczności. Na dodatek, jest ona pierwszą kobietą odznaczoną tym medalem.

Wiele lat pracowała jako nauczycielka w szkołach w Doruchowie, Bobrownikach, Marszałkach, Grabowie, kończąc pracę pedagogiczną w Zespole Szkół nr 3 w Ostrzeszowie.
23 lutego 2003 r. zaczął działać w Ostrzeszowie Uniwersytet Trzeciego Wieku, a Janina Tarchalska została jego prezesem, pełniąc tę funkcję przez 12 lat. Przez ten czas zaskarbiła serca ostrzeszowskich seniorów, a dzięki twórczym pomysłom i inicjatywom pani prezes, kilkuset z nich uczestniczyło (i nadal uczestniczy) w zajęciach UTW. To właśnie zarząd UTW wyszedł z inicjatywą przyznania Janinie Tarchalskiej medalu ,,Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów”. Uchwała w tej sprawie podjęta została przed rokiem, lecz dopiero teraz można było zorganizować uroczystą sesję. Wzięli w niej udzielał najbliżsi i przyjaciele pani Janki, a także poseł Katarzyna Sójka, przedstawiciele władz miasta i powiatu, samorządowcy…
Medal „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów” jest przyznawany osobom, które w sposób znaczący przyczyniły się do rozwoju miasta i gminy Ostrzeszów oraz do zwiększenia jego rangi w najróżniejszych dziedzinach życia społecznego – czytamy w uzasadnieniu do podjętej przez Radę Miejską uchwały. Pani Janina bez wątpienia jest taką osobą.
W części artystycznej zaprezentowali się młodzi muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrzeszowie, dzieci z Przedszkola „Bajkowa Jedyneczka”, a także chór „Jesienne Róże” działający przy UTW.
Razem z chórem pod adresem pani Janiny możemy śpiewająco złożyć życzenia:
– Niech żyje nam! Niech żyje nam! Niech żyje długie lata!

K.J.


Więcej nt. przebiegu uroczystości wręczenia medalu – w najbliższym „Czasie Ostrzeszowskim”.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne