poniedziałek, 27 maja 2024, 8:47

Środki dla Klubów Seniora

Wojewoda Wielkopolski – Łukasz Mikołajczyk uczestniczył we wtorek w podpisaniu umów na realizację programów dla seniorów. Związana z tym krótka uroczystość odbyła się w urzędzie MiG Ostrzeszów, a prócz, pełniącego rolę gospodarza, burmistrza Patryka Jędrowiaka, w podpisaniu umów wzięli udział burmistrzowie: Mikstatu – Henryk Zieliński, i Grabowa – Maksymilian Ptak, a także skarbnicy tych gmin.

Większość środków z 5,3 mln zł spożytkowana będzie na rozwój działających już klubów i domów seniora. Dotyczy to również placówek z naszego powiatu.
Wojewoda podkreślił, że powiat ostrzeszowski jest bardzo dobrze postrzegany nie tylko w Wielkopolsce, ale w całym kraju. Chwalił aktywność w działaniu na rzecz seniorów, przypominając o otwartym w ubiegłym roku „Klubie Senior+”, w czym, jako senator, uczestniczył.
– Z ogromną przyjemnością podpiszemy dzisiaj umowy, które pozwolą na dalsze sprawne funkcjonowanie miejsc aktywności – mówił wojewoda. – Mamy starzejące się społeczeństwo, ale chcące być aktywne, stąd kluby i domy seniora są odpowiedzią na potrzeby tych mieszkańców.
Z przyznanych Wielkopolsce pieniędzy, 150 tys. zł trafi do placówek z naszego powiatu. Otrzymają je „Klub Senior+” w Ostrzeszowie (36,5 tys. zł), „Klub Senior+” w Grabowie nad Prosną (36,5 tys. zł) i „Klub Senior+” w Mikstacie (42 tys. zł).  

K.J.

Więcej na ten temat w najbliższym numerze „Czasu Ostrzeszowskiego”.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne