czwartek, 23 maja 2024, 21:08

UWAGA!!! (komunikat policji)

W związku z nieuzasadnionym niepokojem wywołanym w trakcie pandemii koronawirusa apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i niepowielanie kłamstw – #FakeNews!
Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację, o czym informowaliśmy wcześniej.

Obecnie dostrzegamy kolejne „haniebne zachowania” – głównie w mediach społecznościowych. Widzimy, że za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń i działań służb państwowych, które nie mają miejsca, czy nawołujące wprost do paniki. Są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w rzeczywistości.
Przypominamy, że najlepszymi i wiarygodnymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby, zamieszczane na oficjalnych serwisach internetowych.
W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele najwyższych władz Państwa.
Należy pamiętać, że wszystkie decyzje wprowadzające jakiekolwiek ograniczenia muszą mieć oparcie w przepisach prawa, a następnie zostać ogłoszone do wiadomości publicznej. że każda decyzja, czy wprowadzane jakiekolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej!
Apelujemy o rozwagę, rozsądek, odpowiedzialność i zachowanie spokoju!

Insp. Mariusz Ciarka
Rzecznik Prasowy Polskiej Policji

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne