wtorek, 23 lipca 2024, 11:21

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU NR 6 W OSTRZESZOWIE

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

witały ją także wszystkie przedszkolaki…

                                                    E. Budryk

Ach! Co to był za dzień! Słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna naszego przedszkola.

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z Przedszkola nr 6 im. Misia Uszatka                         w Ostrzeszowie świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od zgromadzenia w radosnym nastroju wszystkich przedszkolaków wraz z zaproszonymi gośćmi dwiema pierwszymi klasami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mari Dąbrowskiej w Ostrzeszowie na placu przedszkolnym.

Po uroczystym powitaniu prowadzące panie Kamila i Paulina sprawdziły wiedzę dzieci na temat nadchodzącej pory roku. Dzieci spisały się wspaniale odpowiadając na wszystkie pytania i zgadując zagadki. 

W pewnym momencie wśród dzieci pojawił się Miś Uszatek i przyprowadził Panią Wiosnę, która zawitała do przedszkola i szukała dzieci.

Pani Wiosna przywitała się z dziećmi i podarowała dzieciom kosz pełen kwiatów. Przedszkolaki i pierwszoklasiści również obdarowały Wiosnę podarunkami w postaci pięknych wiosennych piosenek. Miś Uszatek i Pani Wiosna w trakcie śpiewania piosenek tańczyli wraz z dziećmi. Radości nie było końca.

Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer w okolicy przedszkola, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, który to prowadziła Pani Wiosna wraz z Misiem Uszatkiem. 

Barwnym pochodem z gaikami wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

                                                                                                          Ewa Rogala 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne