niedziela, 23 czerwca 2024, 19:43

ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLAKI

4 kwietnia odbył się w ostrzeszowskim kinoteatrze Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej, stanowiący eliminacje do FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ, który odbędzie się w czerwcu, w miejscowości Czerwonak. Tradycyjnie już organizatorem powiatowych eliminacji było Ostrzeszowskie Centrum Kultury i Przedszkole nr 1 „Bajkowa Jedyneczka”.

W konkursowe szranki stanęło czternastu młodych artystów, udowadniając, że najmłodsi mieszkańcy powiatu też potrafią śpiewać – pięknie i wesoło. Występujący na scenie kinoteatru mali śpiewacy do udziału w konkursie zostali wyłonieni poprzez eliminacje, które odbywały się w poszczególnych przedszkolach i gminach. Oznacza to, że swój kunszt i talent prezentowali najlepsi z najlepszych. Jury konkursu, któremu przewodniczyła p. Aleksandra Marszałkowska długo musiało debatować nad wyłonieniem laureatów.
Pierwszą nagrodę zdobyła jedna z najmłodszych uczestniczek, 4-letnia Pola Felich z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach. Śpiewany przez Polę utwór „Puszek okruszek” młoda widownia przyjęła z wielkim entuzjazmem.
Drugą nagrodę otrzymała Wiktoria Zawada (Przedszkole nr 6 im. Misia Uszatka” w Ostrzeszowie), a trzecią Lilianna Hoińska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rojowie).

K.J.

Więcej o Powiatowym Konkursie Piosenki Przedszkolnej w następnym numerze Czasu Ostrzeszowskiego.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne