niedziela, 26 maja 2024, 8:36

Przegląd Młodych Talentów po raz 20!

Barwnie, radośnie i z artystyczną nutką pobrzmiewającą w sali kinoteatru, odbył się 9 maja w Ostrzeszowie XX Wojewódzki Przegląd Młodych Talentów. Hasłem przewodnim imprezy były słowa znanej piosenki: BO KTO, JAK NIE MY, zaś organizację przeglądu wziął na swoje barki zgrany zespół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie.

Na ten jubileuszowy, dwudziesty przegląd zjechało do nas aż 129 uczestników. Przybyli z Ostrowa, Kalisza, Pleszewa, Oleśnicy, Koła, Konarzewa, Hanulina i Wolicy, reprezentując tamtejsze ośrodki szkolno-wychowawcze, szkoły specjalne i inne podobne placówki. Nie zabrakło też mocnej reprezentacji Ostrzeszowa, bo oprócz młodzieży z SOSW w konkursie wystąpiły ekipy Środowiskowego Domu Samopomocy, a poza konkursem dzieci z Przedszkola nr 6 im. „Misia Uszatka”.
Jubileusz nie mógł obyć się bez krótkiego nawiązania do historii Przeglądu. Na scenie pojawiły się panie, pomysłodawczynie tej imprezy: Danuta Golas i Irena Adamska.
– Te dwie panie zainicjowały Przegląd Młodych Talentów. To one wiedziały jak ważne jest żebyśmy wszyscy osiągali w życiu sukcesy, każdy na miarę swoich możliwości – mówiła dyrektor SOSW, Katarzyna Kokoszko-Hodyjas. Po czym na scenę poprosiła kolejne osoby mające duży wpływ na organizację i rozwój tego festiwalu: Agnieszkę Kaczmarek, Małgorzatę Wichnowską, Barbarę Golas. Rozbłysły ognie na tortach, zaś publiczność odśpiewała „sto lat”. Kiedy już jubileusz został godnie podkreślony, rozpoczęły się konkursowe występy. Swoje talenty młodzież prezentowała w kilku kategoriach: recytatorskiej, wokalno-instrumentalnej, tanecznej i teatralnej.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, ale Przegląd Młodych Talentów jest także konkursem i jurorzy też mają coś do powiedzenia. Tym razem z każdego rodzaju artystycznej prezentacji wyróżnili po jednym wykonawcy:
– przegląd wokalny: Martyna Falska – ZPS Oleśnica (piosenka „Bo świat, to my”),
– przegląd recytatorski: Adam Ruszkowski – SOSW nr 1 w Kaliszu (wiersz „Siedmiomilowe buty”),
– przegląd teatralny: Centrum Rehabilitacji Dziecięcej TĘCZA w Wolicy,
– przegląd taneczny: Przedszkole nr 6 im. „Misia Uszatka” w Ostrzeszowie.

K.J.

Więcej o Przeglądzie Młodych Talentów w najbliższym „Czasie Ostrzeszowskim”.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne