Reklama

czwartek, 18 kwietnia 2024, 9:41

Dzieci dryfujące na tratwie na Ostrych Górach! (aktualizacja)

Strażacy zostali zadysponowani do niecodziennej interwencji.

6 kwietnia o godzinie 13:13 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie otrzymało zgłoszenie o dryfującej tratwie z dziećmi na jednym ze zbiorników wodnych w Ostrzeszowie.
Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Ostrzeszów, w tym samochód z łódką wyposażoną w sprzęt do ratownictwa wodnego.  Po dojeździe jednostki ochrony przeciwpożarowej zastali tratwę dryfującą na wodzie z dziećmi w wieku 5, 7 oraz 11 lat oraz jedną osobę dorosłą w odległości około 80 m od linii brzegowej. Strażacy ubrani w skafandry wypornościowe przy pomocy sprzętu pływającego weszli do zbiornika wodnego w celu ewakuacji osób w niebezpieczeństwie na brzeg.
Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu – mówi str. Noemi Biel


Dzisiaj w okolicach godziny 13:00 jednostka naszych strażaków została wezwana do dzieci w wieku ok. 3, 5 i 7 lat znajdujących się na tratwie dryfującej po stawie na Ostrych Górach. Strażacy pomogli ściągnąć tratwę na brzeg i wydostali dzieci. Do akcji w wyniku wezwania zadysponowano jednostkę wodno-nurkową z Konina, jednak po przybyciu strażaków na miejsce zdecydowano o jej odwołaniu. Nikomu nic się nie stalo.

Więcej szczegółów wkrótce!

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne