piątek, 19 lipca 2024, 7:34

Astrą w Siedlikowie po całej drodze

O surowych skutkach prawnych kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości na własnej skórze będzie mógł przekonać się mieszkaniec gminy Mikstat, który w minioną środę został zatrzymany przez ostrzeszowską drogówkę.

16 lutego o godzinie 9.15, dyżurny ostrzeszowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w Siedlikowie opel astra jedzie całą szerokością jezdni. Skierowani na miejsce policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali „podejrzane” auto.
Kontrola stanu trzeźwości 52-letniego mieszkańca gm. Mikstat wykazała, że kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 1,40 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje prawie trzy promile ! – nic dziwnego, że dla kierowcy z takimi promilami jeden pas ruchu to za mało.
Wyeliminowanie nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego było możliwe dzięki prawidłowej reakcji innego kierującego, który w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych, poinformował policję o niepokojącej sytuacji na drodze.
Za popełnione przestępstwo 52-latek odpowie przed sądem, informuje rzecznik naszej policji, st. asp. Magdalena Hańdziuk. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne