środa, 29 maja 2024, 8:15

Kto wysypał gwoździe i wkręty na drogę?

Zdarzyło się to na gruntowej drodze gminnej w Rogaszycach.
Aby ułatwić zlokalizowanie tego miejsca… – wyjeżdżamy z Ostrzeszowa krajową „jedenastką” w kierunku Kępna, na górce po prawej stronie mijamy punkt skupu złomu, a następnie za około 200 metrów skręcamy (przed niewielkim laskiem) w prawo.

Następnie pokonujemy kilkaset metrów dość krętą „gruntówką” (w kierunku Olszyny) i tu najeżdżamy na stertę śmieci, wysypaną na drogę.
Śmieci to ewidentnie pozostałości po remoncie mieszkania lub domu – kawałki regipsów, worki z jakimiś drobnymi śmieciami, plastikowe listwy i, o zgrozo, metalowe profile z wkrętami.
Wszystko to trafiło tu najprawdopodobniej w miniony weekend, ale już wcześniej (około miesiąca temu) ktoś wywiózł tu gruz ceglano-wapienny z, jak się okazało, pokaźną ilością gwoździ (fot.).
Osoba, która mieszka w pobliżu, kilkakrotnie musiała naprawiać opony w swoim samochodzie i ciągniku, ponieważ ostre przedmioty „zrobiły robotę”.
Dzisiaj powiadomiono o śmieciach straż miejską. Strażnicy zareagowali bardzo szybko i miejskie służby uprzątnęły niebezpieczny bałagan.
Każdy, kto może pomóc w ustaleniu nieodpowiedzialnych bałaganiarzy, proszony jest o kontakt z ostrzeszowską strażą miejską (zapewniana jest anonimowość) – tel. 607 245 446.
Miejmy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się ich namierzyć i przykładnie ukarać. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne