piątek, 19 lipca 2024, 7:02

Poszukiwania ze szczęśliwym zakończeniem

Wczoraj około godziny 20:20, dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał zawiadomienie od mieszkańca miejscowości Dębicze, że od około godziny 11:00 tego dnia nie widział swojej sąsiadki, 82-latki z Wrocławia. Wiedział, że kobieta lubi spacery po okolicznych lasach, ale zaniepokoiło go, że tak długo nie wraca.

Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie, insp. Andrzej Haraś, ogłosił alarm dla jednostki i skierował dostępne siły w miejsce, gdzie ostatnio widziano zaginioną. W nocy w akcji uczestniczyło 37 funkcjonariuszy policji oraz 28 strażaków. Dziś od godziny 8:00 do poszukiwań zaangażowano dodatkowe siły. Kobiety szukało w sumie 76 funkcjonariuszy, 37 strażaków oraz śmigłowiec policyjny wysłany z Łodzi.
Na szczęście około godziny 10:15 niedaleko miejscowości Klon (gm. Czajków) 82-latka została odnaleziona. Była wyczerpana, ale po badaniu przez zespół ratownictwa medycznego została przekazana pod opiekę córce.
Na podziękowania zasługują funkcjonariusze jednostek ościennych, którzy zostali wysłani z pomocą: KMP w Kaliszu, KPP Kępno i Ostrów Wielkopolski oraz Oddział Prewencji Policji w Poznaniu.
Dziękujemy za pomoc również druhom z OSP Muchy, Głuszyna, Mikstat, Grabów nad Prosną, Kraszewice, Czajków oraz tamtejszym włodarzom za szybką reakcję.

KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne