środa, 24 lipca 2024, 14:10

„Rowerowy” diler z Kępna

Policjanci do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali 44-letniego mieszkańca Kępna, który rozprowadzał na tamtejszym terenie narkotyki.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
W minionym tygodniu policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową namierzyli i zatrzymali 44-latka, którego podejrzewali o to, że zajmuje się rozprowadzaniem amfetaminy na terenie Kępna. Jest on bardzo dobrze znany kępińskim stróżom prawa – policjanci od dłuższego czasu się nim interesowali. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że mężczyzna ukrywa „podziałkowaną” amfetaminę najprawdopodobniej w specjalnie przygotowanych schowkach w swoim rowerze.
W trakcie zatrzymania mężczyzna był bardzo pewny siebie – od razu dobrowolnie poddał się przeszukaniu, zapewniając, że nie ma żadnych narkotyków. Tę pewność siebie zupełnie stracił, gdy policjanci przystąpili do przeszukania jego roweru. Już na ulicy po odkręceniu siodełka okazało się, że w rurce ukryte zostały woreczki z amfetaminą. Rower zabezpieczono, a następnie poddano go szczegółowemu przeszukaniu, rozkręcając jego elementy. W kolejnych miejscach policjanci znajdowali ukrytą amfetaminę, która była już przygotowana do dalszej odsprzedaży.
Policjanci odnaleźli również specjalne przedmioty, którymi diler wyjmował z roweru narkotyki.
W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania, kryminalni w podobnych miejscach znaleźli kolejną znaczną ilość narkotyków. Łącznie zabezpieczono u niego ponad 130 gramów narkotyków, które były podzielone na mniejsze działki i popakowane w woreczki strunowe. Przy zatrzymanym zabezpieczono również pieniądze – istnieje uzasadnione podejrzenie, że pochodzą ze sprzedaży narkotyków.
Z uwagi na fakt, że wobec 44-latka Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi postępowanie, w którym postawiono mu m.in. zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków psychotropowych, został on przekazany do dyspozycji tamtejszej prokuratury. Zastosowano też wobec niego areszt tymczasowy.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne