czwartek, 23 maja 2024, 18:36

Jeździecka pasja Jakuba Hudzika

Jakub Hudzik ma zaledwie 13 lat. Jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie. Lubi spotykać się z rówieśnikami i ma ogromne szczęście, bo w życiu odnalazł swoją wielką pasję – jeździectwo. Jest reprezentantem Klubu Jeździeckiego „Atena” Ostrzeszów. Jeździ konno niecały rok, ale już osiągnął wyniki, na które inni zawodnicy pracują kilka lat.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zdobył brązową odznakę jeździecką, srebrną odznakę jeździecką oraz pozytywnie zaliczył egzamin licencyjny w skokach przez przeszkody. Startując w zawodach otwartych 2019 roku, aż siedmiokrotnie uplasował się na miejscu pierwszym. Ma w sobie coś, co konie kochają – spokój wewnętrzny i, mimo tak młodego wieku, opanowanie.
Obecnie startuje na dwóch ulubionych koniach: Barbadosie i Outlanderze. Jego sukcesy wymagają bardzo dużego wkładu pracy, czasu i wyrzeczeń. Jego trener (prywatnie tata), Witold Hudzik, dzięki dobrej organizacji i przygotowanych  treningów dba, aby rozwój Kuby był sukcesywny, ale również o to, by czas spędzony w siodle był przyjemnością.
Praca z koniem (20 godzin w tygodniu) to nie zabawa. To niezwykłe ciężkie zadanie, które chłopiec wykonuje bez wahania i zniechęcenia, pokornie znosząc niepowodzenia, z których zawsze czerpie wskazówki do polepszenia techniki jeździeckiej. Każdy sukces dodaje mu skrzydeł. Każda porażka kształtuje i umacnia jego charakter.
W tym roku Kuba wziął udział w Ogólnopolskich Halowych Mistrzostwach Polski Dzieci. Do konkursów przystąpiło 250 zawodników zgłoszonych w pierwszych kwalifikacjach. Spośród wszystkich uczestników tylko dwie pary zakwalifikowały się do najtrudniejszego finału skokowego na wysokości 125 cm. Ukończył go na drugim miejscu. Do najwyższego stopnia podium zabrakło ledwie dwóch sekund.
Obecnie Kuba przygotowuje się do kolejnych etapów mistrzostw. Trzymajcie za niego mocno kciuki! (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne