sobota, 20 lipca 2024, 23:09

Ostrowski szpital z oddziałem „od zaćmy”

Zaćma to najczęstsza przyczyna utraty wzroku u osób powyżej 65 roku życia. Choruje na nią 65 mln osób na świecie, a w Polsce – 1 mln.

Pierwszym objawem zaćmy jest zaburzenie ostrości widzenia, przymglone widzenie, problemy z oceną odległości czy większe zmęczenie oczu. Przyczyny dolegliwości mogą być inne niż zaćma, dlatego z objawami należy udać się do okulisty.
Na szczęście zaćma to tzw. odwracalna ślepota, wystarczy niewielki zabieg, aby odzyskać komfort życia i znowu dobrze widzieć. Do niedawna na operację trzeba było czekać nawet kilka lat, teraz sytuacja się poprawia i coraz więcej ośrodków szpitalnych podejmuje się leczenia tej powszechnej wśród osób starszych, choroby.
Tak jest też w Ostrowie, gdzie pół roku temu uruchomiono procedurę usuwania zaćmy, ale odbywało się to w tymczasowych pomieszczeniach (od tego czasu dokonano tam 1400 operacji zaćmy).
28 listopada oficjalnie otwarto oddział „okulistyki jednego dnia” z prawdziwego zdarzenia. Oddział jest wyposażony w nowoczesny sprzęt, a zatrudnieni specjaliści zapewniają profesjonalną obsługę. Związany z przeprowadzeniem zabiegu całkowity czas pobytu w szpitalu na tym oddziale to 3-4 godziny. Potem pacjent może wrócić do domu, ale oczywiście konieczne są wizyty kontrolne oraz typowe postępowanie farmakologiczne (zakraplania, przemywania, maści).
Ostrowski szpital ma kontrakt na przeprowadzanie tego typu zabiegów.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne