sobota, 20 kwietnia 2024, 8:13

Pościg jak z hollywoodzkiego filmu

14-letni wychowanek Domu Dziecka w Ostrzeszowa poniesie odpowiedzialność przed sądem dla nieletnich w związku z nie zatrzymaniem się do kontroli drogowej.

16 sierpnia o 16:55 w rejonie skrzyżowania drogi K11 z ul. Piastowską w miejscowości Ostrzeszów, funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli pojazd typu motorower, którym poruszały się dwie osoby bez koszulek.

Podjęli oni próbę zatrzymania pojazdu, lecz kierujący nie stosował się do podawanych przez oznakowany radiowóz znaków do zatrzymania w postaci sygnałów dźwiękowych i świetlnych, podejmując ucieczkę. Pojazd nie posiadał też tablic rejestracyjnych. Policjanci podjęli pościg, jednak jego kontynuację uniemożliwiło wjechanie motorowerzysty w remontowany odcinek drogi przy ul. Piekary.

Prowadzone czynności pozwoliły na ustalenie danych osób poruszających się motorowerem i tego samego dnia ok. godziny 19:20 zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do ostrzeszowskiej komendy policji. Sprawcami okazali się wychowankowie Domu Dziecka w Ostrzeszowie w wieku 14-stu i 15-stu lat. 

W toku podjętych wobec nieletnich czynności okazało się, że motorowerem kierował 14-latek, nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. W obecności osoby wyznaczonej przez placówkę, w której umieszczeni są nieletni, wykonano czynności do zaistniałego zdarzenia.

Kierującemu motorowerem przedstawiono zarzut popełnienia czynu karalnego opisanego w art. 178b kodeksu karnego, polegającego na nie zatrzymaniu się do kontroli drogowej, za który odpowie przez Sądem dla Nieletnich.

źródło: KKP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne