piątek, 14 czerwca 2024, 3:58

OSP Grabów na podium

W miniony weekend w Golinie koło Jarocina odbyły się VI Zawody w Ratownictwie w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy Golina-Witaszyce 2019. Powiat ostrzeszowski reprezentowały dwie jednostki – OSP Grabów nad Prosną oraz OSP Doruchów.

W zawodach wzięło udział 16 drużyn ratowniczych z całej Polski. Postawiono przed nimi zadanie zmierzenia się z dziesięcioma różnymi zdarzeniami, wymagającymi udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ratownicy musieli udowodnić, że potrafią radzić sobie w sytuacjach skrajnych i trudnych, np. gdy do maszyny rolniczej dostała się ludzka kończyna, zdarzył się wypadek komunikacyjny czy doszło do napadu z bronią, w którym wiele osób zostało rannych.
Obie drużyny, reprezentujące nasz powiat, wykazały się nie lada wiedzą i umiejętnościami, jednak to grabowscy druhowie okazali się nieco lepsi, zajęli bowiem trzecie miejsce.
Konkurujące zespoły dały z siebie wszystko – różnice w punktacji były niewielkie.
Jak podkreślają strażacy, nie chodziło jednak jedynie o rywalizację, a przede wszystkim o sprawdzenie siebie i podniesienie swoich umiejętności, bo dzięki temu będą mogli zapewnić większe bezpieczeństwo mieszkańcom naszego powiatu. (kp)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne