środa, 29 maja 2024, 7:41

Wiceburmistrz odwołana… lecz na krótko

16 marca burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak wydał zarządzenie w sprawie odwołania wiceburmistrz Barbary Gmerek z pełnionego stanowiska.

W paragrafie 1. tegoż zarządzenia czytamy:
Odwołuję Panią Barbarę Gmerek ze stanowiska Wiceburmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów z dniem 17 marca 2022 roku.
Ponieważ tak nagłe odwołanie wiceburmistrza nie jest praktyką powszechną, zwróciłem się o komentarz i podanie powodów odwołania do burmistrza Patryka Jędrowiaka.
– 17 marca, za porozumieniem stron, został rozwiązany stosunek pracy z panią wiceburmistrz – mówi burmistrz. Było to podyktowane umożliwieniem uzyskania przez panią Barbarę uprawnień emerytalnych. Jest to praktyka zgodna z przepisami, stosowana również przez innych pracowników urzędu, którzy wyrażają wolę kontynuowania pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego. Pani Barbara Gmerek będzie w najbliższym czasie ponownie powołana do pełnienia funkcji wiceburmistrza.

*

Zatem to uprawnienia emerytalne stały się przyczyną tego małego zamieszania. Pani wiceburmistrz została co prawda odwołana, ale na krótko i niebawem znów zacznie sprawować urząd zastępcy burmistrza. Byleby ponowne powołanie na tę funkcję nie nastąpiło z dniem 1 kwietnia, bo mogłoby zostać poczytane za primaaprilisowy żart.

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne