piątek, 24 maja 2024, 10:24

Palił się dach budynku mieszkalnego

Wczoraj o godz. 10.42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie wpłynęła informacja o pożarze dachu w domu jednorodzinnym w Kotłowie; ze zgłoszenia wynikało , że wszyscy mieszkańcy  opuścili budynek.

Gdy strażacy dojechali na miejsce, zastali dym wydobywający się spod dachówek budynku mieszkalnego; natychmiast zabezpieczono miejsce zdarzenia i przeprowadzono rozpoznanie. Tzw. rota wyposażona w sprzęt ochronny udała się z linią gaśniczą na poddasze, jednak po przeszukaniu pomieszczeń nie znaleziono zadymienia i ogniska pożaru. Podano jeden prąd gaśniczy z drabiny przystawnej, a następnie strażacy zabezpieczeni w aparaty powietrzne oraz sprzęt wysokościowy dostali się na dach budynku i podali prąd gaśniczy na miejsce pożaru; równocześnie sprawdzono całe poddasze kamerą termowizyjną. Po działaniach gaśniczych, zdjęto dachówki w celu odsłonięcia nadpalonego dachu. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej w sile 22 strażaków.
Straty jakie powstały w wyniku tego pożaru oszacowano na 5.000zł, poinformował rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie – mł. ogn. Radosław Gatkowski. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne