piątek, 24 maja 2024, 10:07

Profilaktyczna kwarantanna w DPS Kobyla Góra

Dzisiaj mija szósty dzień profilaktycznej kwarantanny w Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze. 17 kwietnia 28 pracowników Domu zamknęło się ze 156 podopiecznymi, by zupełnie odizolować ich od kontaktów z zewnątrz i zminimalizować ryzyko zakażenia.

U nas wszystko jest w porządku, wszyscy są zdrowi i w dobrych nastrojach – relacjonowała dyrektor DPS Małgorzata Dłubak podczas dzisiejszej e-narady dyrektorów DPS-ów z ostrzeszowskim starostą.
W Domu obowiązuje bezwzględny wymóg noszenia maseczek, przyłbic i rękawiczek przez pierwszy tydzień zamknięcia, ponieważ mimo zabiegów samorządu powiatowego, Dom nie otrzymał testów na obecność koronawirusa, by profilaktycznie przebadać załogę przed zamknięciem.
Mieszkańcy nie mają żadnego kontaktu z administracją – budynek biurowy jest codziennie zamykany o godzinie 10:00 i wówczas, do obiadu, mieszkańcy mogą korzystać ze świeżego powietrza. Także po południu – po godzinie 15:00, gdy pracownicy administracji udają się do domów, podopieczni DPS mogą przebywać na dworze. Również pracownicy kuchni i pralni nie mają żadnego kontaktu z domownikami.
Starosta Lech Janicki wraz z wicestarostą Zofią Witkowską wyrazili serdeczne podziękowania i wyrazy uznania dla pielęgniarek, pokojowych, kierowniczek zespołów terapeutyczno-opiekuńczych oraz pracowników obsługi technicznej, którzy dobrowolnie podjęli decyzję o przyjęciu wyzwania, jakim jest profilaktyczna kwarantanna.

www.powiatostrzeszowski.pl

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne