czwartek, 23 maja 2024, 20:27

Kolejne kary za lekceważenia stanu epidemii

W miniony czwartek doszło do kolejnych przypadków naruszenia środków zapobiegawczych, mających na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19. Aż dziewięć osób z dwóch różnych grup zostało ukaranych w związku z niestosowaniem się do obostrzeń w zakresie gromadzenia się osób.

26 marca około godziny 18.30 w rejonie ulicy Kąpielowej w Ostrzeszowie patrol dzielnicowych zauważył grupę osób. Oświadczyli oni, że gromadzą się mimo zakazu, bo „za mało czasu spędzili wspólnie w pracy”. Ta próba dowcipu nie rozbawiła funkcjonariuszy. O powadze sytuacji przypomnieli dwudziestoparolatkom w poważniejszy sposób – cała piątka została ukarana mandatami.
Tego samego dnia około godziny 21.20 ten sam patrol natrafił na cztery osoby wesoło rozmawiające przy ulicy Sienkiewicza w Ostrzeszowie. Mężczyźni w wieku od 17 do 28 lat stwierdzili, że mieli się spotkać u kolegi, ale nie udało im się tam dotrzeć, dlatego prowadzili rozmowę na ulicy. Policjanci również w tym przypadku nie zastosowali taryfy ulgowej – za tak nieodpowiedzialne zachowanie cała czwórkę ukarali mandatami.
Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego.
Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.

KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne