wtorek, 23 lipca 2024, 10:48

NOWE POJAZDY DLA OSTRZESZOWSKIEJ POLICJI

Ostrzeszowska policja wzbogaciła się o dwa służbowe samochody. 9 stycznia na placu przy budynku policji odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych pojazdów marki Kia Sportage. Pierwszy z nich, radiowóz w policyjnych barwach będzie użytkowany przez policję w Kobylej Górze, drugi – nieoznakowany, pozostaje do dyspozycji ostrzeszowskich policjantów.

W przekazaniu samochodów udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, ze starostą Lechem Janickim, wicestarostą Zofią Witkowską oraz burmistrzami i wójtami z gmin powiatu ostrzeszowskiego. Pojazdy zostały zakupione w ramach programu 50 na 50, to znaczy, że Komenda Główna Policji asygnowała połowę kwoty potrzebnej na ich zakup, tj. ok. 200 tys. zł. Na resztę złożyły się gminy naszego powiatu (85 tys. zł.) oraz Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat” (105 tys. zł.), którego prezes – Barbara Szmaj-Szłapik również uczestniczyła w przekazaniu radiowozów. Komendant Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie inspektor Andrzej Haraś podziękował przedstawicielom gmin i władzom powiatu za wsparcie, jakie udzielają policji. Przypomniał, że jednostka rozrasta się nie tylko pod względem liczby pojazdów, lecz także osobowo. Działają 8-osobowe posterunki w Kobylej Górze i w Mikstacie, a wkrótce otwarty zostanie posterunek w Kraszewicach, również z 8-osobową załogą. Komendant wyraził nadzieję, że nowe pojazdy zwiększą poczucie bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności.

Najważniejszym momentem uroczystości było przekazanie kluczyków do nowych pojazdów. Kierownik posterunku w Kobylej Górze – asp. sztab. Sławomir Daszczyk odebrał je z rąk Barbary Szmaj Szłapik – prezes Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat” i starosty Lecha Janickiego. Zaś kluczyki do drugiego pojazdu przekazywał burmistrz Patryk Jędrowiak w asyście wicestarosty Zofii Witkowskiej. Odbierał je st. asp. Grzegorz Karczewski pełniący obowiązki naczelnika Wydziału Prewencji.

K. Juszczak

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne